Hajdu Zoltán: EGYETLEN EGY – Hangos elmélkedés – 98. A kapcsolatok hálózata
Ha a látható és kézzel fogható anyagi világunkról kijelenthetjük, hogy felfedeztük, akkor szellemi világunk, önmagunk felfedezése még várat magára. Pedig ez az egyedi feladat lehet életünk legnagyobb szellemi kalandja...
Egy alacsonyabb szintű (lineáris) megfogalmazásban azt találjuk, hogy teremtett világunk oksági (ok–okozat összefüggései) törvényszerűségeiben nem csak az állandó kapcsolatokat kifejező állítások, hanem a szükségszerű kapcsolatokat kifejező állítások is megtalálhatók az adott tulajdonságok (megnyilvánulások, megjelenések) között. Ebből következik, hogy ami állandó az nem szükségszerű (vagyis a szükségszerű nem állandó), és mivel a természeti törvényszerűségek jellemzője a dinamikus rend, következik, hogy a változás, a pulzálás, a rend szükségszerű. A szükségszerűség azt jelenti ki, hogy a törvényszerűségnek minimálisan egy tulajdonsága van, vagyis minimálisan egy kapcsolattal rendelkezik, de többel is rendelkezhet.
Előadó: Valkó Olga
Kapcsolódó írásunk:
Hajdu Zoltán – a Szilaj Csikón is megjelent hangos elmélkedéseiből (EGYETLEN EGY) is építkezve – szó szerint hiánypótló könyvet alkotott. A fülszöveg alább olvasható kulcsszavai, a tartalom lényegre törő, beszédes címei, a hátsó borítón található rövid értékelések már önmagukban is sejteni engedik, hogy fontos mű született. Megrendelni, érdeklődni a hazoltan33@gmail.com címen lehet. A könyv 308 oldal, 3600 Ft-ba kerül (áfával). A remélt bemutatóról – író–olvasó találkozóról – tájékoztatni fogjuk tisztelt Olvasóinkat.
Comments