Jeremy Clarkson „politikai földrengést” okozhat az Egyesült Királyságban ‒ brit Trumpként (Rhoda Wilson jegyzete)
Eredeti cikk:
Jeremy Clarkson Could Cause A “Political Earthquake” In The UK, By Rhoda Wilson on November 13, 2024
Schiller Mária küldeménye
Egy tegnapi hangfelvételen az Akadémiai Ügynök arról beszélt, hogy Jeremy Clarkson megváltoztathatja a brit politika arculatát. Amennyiben Clarkson háborúba bocsátkozik a brit kormánnyal a gazdák elleni legújabb támadása ‒ az örökösödési adó szabályainak megváltoztatása ‒ miatt, a kormánynak komoly problémával kell szembenéznie.
Az akadémiai ügynök Neema Parvini, PhD, egy brit akadémikus, aki angol irodalom és filozófia területén szerzett komoly tapasztalatokat. Több könyvet, valamint több tucat fejezetet és cikket írt tudományos kiadványokban és a médiában. Szakterülete a Shakespeare-tanulmányok, különös tekintettel a politikai és morálfilozófiára, a kognitív pszichológiára, a kora újkori történelemre, az irodalomelméletre és a történetírásra. Cikkeket tesz közzé a Substack oldalán is „The Forbidden Tests” címmel.
Dr. Parvini tegnap YouTube-csatornáján közzétett egy videót, amelyben Jeremy Clarkson brit politikára gyakorolt hatását vizsgálja a brit kormány gazdák és vidéki közösségek elleni háborújának összefüggésében.
Clarkson kulturálisan jelentős személyiséggé vált a brit politikában, különösen a Clarkson's Farm című műsorával, amely óriási népszerűségre tett szert és ismertté tette őt.
Népszerűségét annak köszönheti, hogy képes kapcsolatot teremteni a közönséggel, jelezve, hogy „velünk van és nem velük”, ellentétben más hírességekkel, akiket elitistának tartanak.
A lemondatási kísérletek ellenére Clarkson hatalmas népszerűsége miatt továbbra is érinthetetlen, és a különböző témákkal, köztük a politikával kapcsolatos megjegyzései jelentős figyelmet keltettek.
Hangosan kritizálta a munkáspárti kormányt, különösen a mezőgazdasággal kapcsolatban, ami találgatásokhoz vezetett a lehetséges politikai szerepvállalásáról. Egyre többen gondolják úgy, hogy Clarksonnak indulnia kellene a választásokon, vagy részt kellene vennie a politikában, sőt egyesek szerint a brit politika nagyhatalmi tényezőjévé válhatna.
Dr. Parvini úgy látja, hogy Clarkson lehetséges politikai szerepvállalása jelentős fejlemény, különösen népszerűsége és az a tény miatt, hogy nem egy tipikus hírességnek tekintik, hanem inkább olyasvalakinek, akivel a közönség paraszociális kapcsolatban áll, egy olyan médiaszemélyiségnek, aki intim vagy baráti kapcsolatban áll a közönségével. Dr. Parvini szerint karizmája és népszerűsége félelmetes erővé teheti őt a brit politikában.
„Jeremy Clarksonnak rendesen be kellene kapcsolódnia a politikába, és a jövő héten vagy a következő héten tüntetni fog a farmerekkel, és ez politikai földrengéssé válhat ebben az országban” ‒ mondta Dr. Parvini.
Kapcsolódó témák: „Az emberiség és az emberek, akiket az emberek meg akarnak védeni: A rendőrség megakadályozza a november 19-re tervezett nagyszabású gazdatüntetést Londonban
Clarkson határozott véleményt fogalmazott meg a kormánynak az örökösödési adó küszöbértékének kiterjesztésére vonatkozó tervéről, amely szerinte ahhoz fog vezetni, hogy a gazdag emberek felvásárolják a termőföldeket, és kiszorítják a gazdákat, amit Clarkson a vidék „etnikai tisztogatásának” nevezett.
Azzal vádolta Rachel Reeves kancellárt és Keir Starmer miniszterelnököt, hogy „baljós tervük” van a vidék etnikai megtisztítására, hogy helyet csináljanak a bevándorlóvárosoknak a mezőgazdasági területeken.
Mivel Clarkson a média óriási alakja, az „etnikai tisztogatás” kifejezés használata széles körben megjelent a hivatásos médiában, és számos médium felkapta a megjegyzéseit.
Clarkson dühét az váltotta ki, hogy szerinte az örökösödési adó küszöbének csökkentése a mezőgazdasági földterületekre és fejlesztésekre vonatkozóan előnyben részesítené az adókedvezményt kereső gazdag embereket a közjavak és tápláló élelmiszerek biztosításáért dolgozó gazdákkal szemben.
A jelenlegi munkáspárti kormány, amelyet a „kétszintű” Keir vezet, már így is népszerűtlen, és Clarkson megjegyzései tovább ronthatják hírnevüket. Dr. Parvini véleménye szerint, ha Clarkson „háborúba indulna” a kormánnyal ebben a kérdésben, annak jelentős következményei lehetnek.
Clarkson hatalma pedig túlmutathat saját népszerűségén és befolyásán, ha úgy dönt.
Dr. Parvini szerint fennáll annak a lehetősége, hogy Clarkson szövetséget köt Nigel Farage-zal, ami ronthatja a jelenlegi kormány helyzetét, különöse , ha Farage kapcsolatba kerül Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel, ami súlyos következményekkel járhat a népszerűtlen brit kormányra nézve.
Dr. Parvini nem az egyetlen, aki kiemeli, hogy Clarkson milyen veszélyt jelent a brit kormányra nézve. Amint arról a The Telegraph tegnap beszámolt: „Sokan ‒ különösen a baloldalon ‒ gúnyolódni fognak azon a gondolaton, hogy Clarkson megdöntheti a politikai elitünket. De mivel James Kanagasooriam az a közvélemény-kutatási szakértő, aki a 'vörös fal' kifejezést kitalálta, joggal mondhatjuk, hogy elég jól tudja, mit gondolnak a hétköznapi szavazók. Legújabb kijelentését tehát komolyan kell venni. Mert szerinte
hamarosan saját Donald Trumpunk lehet ‒ nem más, mint Jeremy Clarkson személyében.”
Dr. Parvini felvételét alább tekintheti meg.
Comments