Mindennapi szemezgetésünk (13:13) 09.07.
–
A Die Presse vendégszerzői szerint az orosz hadsereg „inkább egy hordára emlékeztet, semmint korszerű fegyveres erőre”.
„Ha a NATO felkínálná az orbáni Magyarországot Moszkvának, a magyar vezető kutyaszorítóba kerülne: választania kellene Moszkva és a katonai szervezet között” – olvasható a berlini Global Ideas Center virtuális nonprofit munkatársainak Die Pressében megjelent írásában.
„Az orosz elnök két éve úgyis ultimátumban követelte, hogy az Észak-Atlanti Szövetség váljon meg az 1997 után csatlakozott országoktól, így be kellene dobni, hogy Magyarország lépjen ki a szervezetből” – fogalmazott az összeállításban az agytröszt igazgatója, az intézet The Globalist című lapjának felelős szerkesztője.
A cikk szerint az, hogy 2024 júliusában Magyarország veszi át az elnökséget, az önmagában is aggodalomra ad okot.
Van-e különbség Novák Katalin és a kormány háborúval kapcsolatos álláspontja között? Milyen a kapcsolata David Pressmannel? Lesz-e jobboldali fordulat Európában? Évadindító nagyinterjúnk a házelnökkel!
Kövér László az exkluzív interjúban többek között kifejti:
· Svédország NATO-csatlakozását biztonságpolitikai szempontból elhibázott lépésnek tartja;
· a magyar parlament döntése nem függ a törökökétől, egy szuverén ország szuverén parlamentje dönt;
· az EU-s pénzekért vívott csörte valójában egy hibrid háború, amit a brüsszeli globalisták folytatnak a szuverenitását védő Magyarország és Lengyelország ellen;
· a magyar kormány többet tett az uniós forrásokért, mint amit az ő ízlése diktált volna;
· örülne, ha a Fidesz visszatérhetne abba az Európai Néppártba, amelyhez a belépéskor csatlakozott;
· jobboldali fordulat nem lesz mindaddig, amíg az Európai Néppárt és annak meghatározó tagpártjai – a CDU–CSU – nem fordulnak legalább 90 fokot visszafelé;
· abnormálisnak tartja, hogy az USA a nagykövetén keresztül napi szinten rugdosson bele egy szövetségesébe;
· bízik benne, hogy előbb-utóbb ismét változás történik a washingtoni adminisztrációban, és a dolgok visszazökkennek a normális kerékvágásba.
Az orosz nyersolajszállítások az augusztus 27-ig tartó héten átlagosan napi 880 000 hordóval (bpd) emelkedtek, ami napi 3,4 millió hordót jelent, derül ki a Bloomberg által összeállított tanker-követő adatokból. Ez a szám a jelentések szerint nyolc hete a legmagasabb.
Brazília nehéz nyersolajat termel, és nincs elég finomító az országban a kőolajtermékek és a gázolaj előállításához, ezért a benzint és a gázolajat importálni kell.
Az USA 175 millió dollár értékű katonai segítséget nyújt Ukrajnának, többek között szegényített uránt tartalmazó lövedékeket – közölte a Pentagon közleményében.
“A mai napon a védelmi minisztérium további biztonsági támogatást jelentett be Ukrajna kritikus biztonsági és védelmi szükségleteinek kielégítésére. Ez a bejelentés a Biden-kormányzat 46. olyan részlet, amelyet a tárca készleteiből 2021 augusztusa óta Ukrajnának biztosítanak.
Ki ne tapasztalta volna, hogy gyermeke számára megszűnik a világ, ha mobiltelefon kerül a kezébe? A nagy tartalomszolgáltatók különféle trükkökkel erősítik a függőséget, Brüsszel megkongatta a vészharangot, és törvényi szabályozással próbál fellépni a kór ellen. Vannak még kételyek.
Sok országnak csak most esik le, hogy stílusosak maradjunk, a tantusz. (A fiatalabbak kedvéért: a tantusz a nyilvános telefonállomások használatához vásárolható zseton volt az 1970-es évekig, innen a „leesett a tantusz” kifejezésünk is.) Az Európai Unióban keresik a fogást a nagy közösségimédia-platformokon – a Meta tulajdonában lévő Facebookon és Instagramon, a TikTokon és más hasonló, népszerű megoldásokon – a túlzott és mentális egészségre veszélyes használatuk visszaszorítására. Nem csak az EU ismerte fel a veszélyeket: Kína például a nyolc év alatti gyermekek számára napi 40 percben akarja korlátozni a képernyő előtt töltött időt. Az Egyesült Államok Utah államában valóságos digitális kijárási tilalmat vezettek be a kiskorúak számára, csak szülői beleegyezéssel használhatják a közösségi médiát.
Leginkább talán a TikTok van a célkeresztben.
Tedros, a WHO bűnbanda vezetője ezt mondta egy 2023. szeptember 6-ai sajtókonferencián:
“A kórházba való beutalások és a halálozások számának növekedése azt mutatja, hogy a kovid itt van, itt marad, és továbbra is szükségünk van eszközökre a leküzdéséhez.”
Azt hittem, a génszuri pont erre volt kitalálva. Hogy a kovidot leküzdje. Ja, hogy nem sikerült? De nem ám! Hiszen akkor nem lehetne eladni a mutánsokra adaptált génszurikat. Az “ellenséget életben kell tartani”, ha megmentőt akarnak játszani. Az “áldozatot” pedig félelemben, ha továbbra is uralkodni akarnak felette.
Biró Éva
コメント