top of page
szilajcsiko

Mindennapi szemezgetésünk – idegennyelvű, külföldi sajtóból is (16:20) (2022.06.12.)







Fehéroroszország elnöke úgy látja, hogy a nyugati államok hadereje bevonulhat Ukrajnába és onnan intézhet támadást az országa ellen, ezért ellenlépésre készül – írja a trueua.info. A fehérorosz elnök sajtószolgálatától származó információ szerint Lukasenka úgy véli, a Nyugat nem tett le arról, hogy a Szmolenszk-Pszkov és a Szmolenszk-Brjanszk-Kurszk vonalra és onnan Rosztovig alakítsa ki a frontvonalat. És ezzel aligha fogják beérni, Nyugat-Ukrajna felől fognak támadni. Könnyen előfordulhat, hogy a fehérorosz csapatoknak ukrán területeken is harcolniuk kell majd. Félelmetes dolgok zajlanak, vélekedik a minszki vezető. Ezzel kapcsolatban a portál megjegyzi, hogy a fehéroroszok Gomel térségében megerősítik a határvédelmet, belügyis elit alakulatokat vonnak össze a térségben. (v)


Kiszivárgott ukrán titkosszolgálati jelentések szerint az oroszok tüzérségben 20:1, lőszerben pedig 40:1 arányban vannak túlerőben.


Három detonáció történt, kisebb csövek, alkatrészek rongálódtak, maga a kőolajvezeték viszont nem sérült meg – írja a Bazára hivatkozva az Azonnali.


Oroszországnak most több bevétele származhat fosszilis energiahordozókból, mint az ukrán háború előtt, mivel az energiaárak emelkedése ellensúlyozza az értékesítés korlátozására irányuló nyugati erőfeszítések hatását – mondta Amos Hochstein amerikai energiabiztonsági megbízott egy csütörtöki meghallgatáson a törvényhozóknak. Az Egyesült Államok és az Európai Unió megállapodott az orosz kőolaj importjának betiltásáról, és fokozódó szankciókat vezetett be, hogy megbüntesse az országot az ukrajnai invázió miatt. Amellett, hogy a meghozott döntések csökkentették az orosz fosszilis tüzelőanyagok globális kereskedelmét, hozzájárultak az olaj és a gáz világpiaci árának ugrásszerű emelkedéséhez is. A csütörtöki nap folyamán a Brent nyersolaj árjegyzése közel 3 havi csúcson, 123 dollár felett állt. Hochstein szerint a Covid-19 járványból eredő globális olajkereslet-növekedés a fogyasztók részéről sokkal nagyobb, erősebb volt, mint bárki megjósolta. Ugyanakkor Oroszország több szállítmányt tudott eladni más vevőknek, köztük a nagy energiafogyasztóknak, Kínának és Indiának azáltal, hogy más eredetű olajhoz képest árengedménnyel kínálta azt. Szerinte, bár ezek az orosz eladások más országok kínálatához képest kedvezményesen történtek, a világpiaci árnövekedés azt jelenti, hogy Oroszország bevételei most valószínűleg magasabbak. A Nemzetközi Energiaügynökség májusi közlése szerint Oroszország olajbevétele az év eleje óta 50%-kal, havi 20 milliárd dollárra emelkedett, és az export legnagyobb részét az EU vitte el. Az EU orosz olajra vonatkozó tilalma, amely várhatóan az év végén lép teljes mértékben hatályba, csökkentheti ezt a bevételt. India orosz olajvásárlásai májusban több mint kétszeresére nőttek az előző hónaphoz képest, és napi 840 000 hordó feletti rekordot értek el, és a Kpler árupiaci elemzői szerint júniusban valószínűleg ismét emelkedni fognak (v)


Közel hetvenezer hangon mondtuk el, hogy mi a válaszunk a himnuszunk tavalyi kifütyülésére, a szivárványos propagandára, az egyszerre hónalj-, segg- és lábszagú rosszindulatra, az ostobaságból fakadó gyűlöletre és a számításból fakadó megalázásra egy focimeccsen. Hogy mi a válaszunk a szurkolóink nevetséges müncheni vegzálására, a politika behozatalára a stadionokba, mindarra, ami jelenleg a világban zajlik: a bűnbakkeresés középkori reflexeire, meg arra, hogy ha három idióta huhog egyet a lelátón, akkor egy országot ítélünk el (plusz zártkapu, alap), ha a magyar gyerekek tombolnak a lelátón, akkor az rasszizmus, ha az angolok letapossák a saját jegyszedőiket és szétverik Londont az Eb-döntő előtt és az európai nagyvárosokat újra meg újra, az meg rendben van.


A norvég kormány azt követeli, hogy az izraeli termékeken tüntessék fel, hogy Izraelben hol állították elő őket, hogy elkerüljék a vásárlók "félrevezetését".


– Nem, semmiképpen sem tartható világháborúnak az, ami most zajlik. Az országok nagy része nem vesz, – és nem is akar – részt venni ebben a fegyveres konfliktusban. Ráadásul a háború megosztja a világot, nem mindenki osztja a nyugati országok narratíváját. Indiában, Kínában, Brazíliában vagy éppen Venezuelában egészen másképpen látják ennek a háborúnak a kitörésének az okát és céljait, mint mondjuk Brüsszelben.


A The Guardian korábban arról számolt be, hogy néhány helyen már lopják a benzint a britek. Május óta 22 százalékkal emelkedett a lopási kísérletek aránya. A lap kiemelte, hogy egy családi autó teletankolása 100 fontba, vagyis 46 ezer forintnál is többe kerülhet.


D. Tóth Kriszta Elviszlek magammal című műsorának legutóbbi vendége Alföldi Róbert volt. Az adás utolsó perceiben kiderült, hogy Alföldi LMBTQ-érzékenyítő színdarabot tervezett bemutatni egy középiskolában. Az előadás végül csodával határos módon elmaradt.


Pócspetri, Mindszenty letartóztatása, majd a templom elpusztítása – ez volt a „mesterterv”. Sajnos véghezvitték, és a templom azóta sem épült vissza az eredeti helyén. Szóval: győztek.


***







509 megtekintés

Comments


legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page