1993 óta számos kormányhivatal és szervezet szólított fel a vezeték nélküli technológia betiltására
Eredeti cikk:
SUPPRESSED: Since 1993, Dozens of Government Agencies and Organizations Have Warned Against or Called For Ban on Wireless Technology, 09/15/2023 // Ethan Huff
Schiller Mária küldeménye
Az egyik első szervezet, amely a vezeték nélküli technológia és az általa az emberi egészségre jelentett veszélyek ellen emelt szót, az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) volt 1993. november 9-én. Az EPA akkoriban felhívta a Szövetségi Hírközlési Bizottság (FCC) figyelmét arra, hogy "súlyosan hibás" expozíciós szabványokat vezetett be, amelyek veszélyeztetik a közegészségügyet.
Alig egy nappal később, 1993. november 10-én az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) hasonló hivatalos észrevételt tett az FCC-nek az FCC-nek a rádiófrekvenciás sugárzás elektromágneses hatásainak értékelésére vonatkozó irányelveivel kapcsolatban.
"Az FCC szabályai nem foglalkoznak a rádiófrekvenciás mezőknek való hosszú távú, krónikus expozíció kérdésével" – írta az FDA a dokumentumban, megismételve az EPA figyelmeztetéseit.
Kiderült, hogy számos különböző szövetségi ügynökség és más mérvadó szervezet szólalt fel a vezeték nélküli technológia ellen az évek során, csakhogy a végső döntéshozó szervek figyelmen kívül hagyták őket.
Ugyanebben az évben, 1993-ban az Országos Munkahelyi Biztonsági és Egészségügyi Intézet (NIOSH) is felhívta az FCC figyelmét, hogy
nem megfelelő szabványokat ír elő, "amelyek csak egyetlen domináns mechanizmuson" – a test felmelegedése által okozott káros egészségügyi hatásokon – alapulnak.
Azóta újra és újra bombázzák az FCC-t és más hasonló szabályozó ügynökségeket külföldön tanulmányokkal és egyéb bizonyítékokkal, amelyek azt mutatják, hogy a vezeték nélküli technológia veszélyes – és még mindig nem tesznek semmit.
(Kapcsolódó cikkek: Tudtad, hogy az 5G expozíció tünetei nyugtalanítóan hasonlítanak a "COVID" tüneteire?)
A vezeték nélküli sugárzás károsítja a gyerekeket, a madarakat és valójában MINDENKIT
A Cellular Phone Task Force már jó ideje nyomon követi ezeket az információkat, és kimutatja, hogy szakértői szervezetek és kormányzati szervek tucatjai és tucatjai kongatják a vészharangot az évek során a vezeték nélküli technológia veszélyeiről. Íme néhány kiemelkedőbb példa:
1994-ben az Amateur Radio Relay League Bio-Effects Committee figyelmeztetett, hogy az FCC szabványa "nem véd a nem termikus hatások ellen".
2000-ben az Egyesült Királyság Oktatási Minisztériuma arra figyelmeztetett, hogy a 16 év alatti gyermekek csak vészhelyzetben használjanak mobiltelefont.
2002-ben a több mint 3000 német orvost tömörítő Interdiszciplináris Környezetgyógyászati Társaság azt javasolta, hogy tiltsák be a mobiltelefonok használatát a gyermekek számára, valamint minden mobiltelefon és vezeték nélküli telefon használatát az óvodákban, iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, rendezvénytermekben, középületekben és járművekben.
2003-ban az American Bird Conservancy és a Forest Conservation Council pert indított az FCC ellen, mivel a vezeték nélküli kommunikációra vonatkozó irányelvek miatt vándormadarak milliói zavartak el, és sokan közülük a mobiltelefon-tornyoknak ütköztek.
2004-ben a Tűzoltók Nemzetközi Szövetsége tiltakozott a tűzoltóállomások tetejére telepített kommunikációs antennák ellen.
2005-ben az Osztrák Orvosi Kamara arra figyelmeztetett, hogy a gyermekek semmilyen körülmények között ne használjanak Wi-Fi-t, vezeték nélküli telefonokat vagy mobiltelefonokat.
2007-ben az Európai Környezetvédelmi Ügynökség, Európa legfőbb környezetvédelmi felügyelő szerve azonnali és drasztikus intézkedéseket sürgetett a vezeték nélküli sugárzásnak való kitettség csökkentése érdekében.
2008-ban a francia Nemzeti Könyvtár egészségügyi aggályok miatt eltávolította az összes Wi-Fi routerét és vezeték nélküli internetet a létesítményből.
Szintén 2008-ban az orosz Nem Ionizáló Sugárzás Elleni Védelmi Nemzeti Bizottság arra figyelmeztetett, hogy a mobiltelefonon való beszélgetés még néhány rövid percig is veszélyes, különösen a gyermekek, a terhes nők, az epilepsziások, a memóriavesztéssel vagy alvászavarokkal küzdő emberek számára.
2009-ben az Egyesült Államok Hal- és Vadvédelmi Szolgálata sürgette a Kongresszust, hogy vizsgálja meg az elektromágneses mezők és a "méhcsaládok összeomlása" közötti kapcsolatot.
2011-ben az Európa Tanács állásfoglalást fogadott el, amelyben azt javasolta, hogy az iskolákban csak vezetékes internetkapcsolat legyen elérhető.
2016-ban az izraeli Haifa városa betiltott minden Wi-Fi-t az iskolákban.
2018-ban Franciaország-szerte betiltották a mobiltelefonok használatát az összes általános és középiskolában.
Az elektromágneses sugárzás valósággal megviseli az emberi egészséget. Tudjon meg többet az 5Galert.com oldalon.
Коментарі