Tüntetés június 17-én, székely szolidaritás és új dokumentumfilm Budaházyék szabadságáért
(NJSZ közlemény, Budapest, 2022. június 15., Nemzeti Jogvédő Szolgálat (www.njsz.hu))
Június 17-én 17 órától pártpolitika-mentes nemzeti civil szimpátia-tüntetés lesz a jogi visszásságokkal tarkított, gyurcsányi időkben kreált Budaházy-Hunnia ügy meghurcolt vádlottjainak szabadságáért Budapesten, karnyújtásnyira attól a Gyorskocsi utcai büntetés-végrehajtási intézettől, ahol idén március 16-én történt újabb elsőfokú elítélése óta letartóztatásban tartják a jogtalan és képtelen terrorvád miatt 17 évre ítélt Budaházy Györgyöt. 13 éve éppen ezen a napon tartóztatták le ebben az ügyben először Budaházyt, aki azóta mát több mint 3 évnyi időt töltött letartóztatásban.
A 17 vádlott hozzátartozói leszögezték megdöbbentésüket kifejező és támogatást kérő közleményükben, hogy nem szeretnék, “ha bárki önző pártpolitikai célokra és a nemzeti erők megosztására használná fel a Hunnia per meghurcoltjainak ügyét.” Ezt kéretik figyelemben tartani. A rendezvény jogi biztosítását a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (NJSZ) látja el, amelyen felszólal többek között dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, NJSZ ügyvezető is.
Nemrég a magyar kormány által jogvédelemben és támogatásban részesített, román állam által politikai koncepciós perben több éves börtönbüntetés szintjéig meghurcolt és Gloria Victis díjra felterjesztett két székely hazafi, Beke István és Szőcs Zoltán is szolidárisan kiálltak Budaházyék kegyelme mellett.
Budaházy Edda dokumentumfilmet készített és tett közzé a napokban Budaházy Györgyről “Best of Budaházy” címmel bátyja emberi oldalairól és közéleti pályafutásáról.
A tüntetésről, a székely hazafiak szolidáris kiállásáról és a Best of Budaházy filmről itt olvashatók részletek.
Emlékezetes módon magyar emberek százezreinek, de még a jogászok köreiben is elementáris erejű felháborodást és megdöbbenést váltott ki a Fővárosi Törvényszék (eljáró bíró: dr. Ignácz György) megismételt eljárásban hozott elsőfokú ítélete, amely Budaházy Györgyre és 16 vádlott társára összesen 117 év szabadságvesztést szabott ki.
Az első fokon elítéltek közül 11 vádlott sokéves súlyos, letöltendő fegyházbüntetéseket kapott, hatan 10 évet meghaladó mértékű letöltendő fegyházbüntetéseket. Budaházy György 17 év letöltendő fegyházbüntetést kapott és amely miatt a bűnszervezeti minősítés okán, ha így maradna az ítélet, még feltételes szabadságra se lenne bocsátható, legkorábban 2036-ban szabadulhatna.
Annak ellenére, hogy a terrorvádak szerinti cselekmények során senki sem sérült meg, hiányzott a kétséget kizáró bizonyítottság, továbbá törvénytelenül beszerzett bizonyítékokat is használtak és számos visszásság jellemezte a 2009-ben indult eljárást.
A Nemzeti Jogvédő Szolgálat jogi értékelése itt olvasható.
A tüntetés, a film és a székely hazafiak időszerűségét az adja, hogy Budaházy György ő és 10 vádlott-társa érdekében benyújtott eljárási kegyelmi kérelmek több hetes visszatartás után nemrég végre felterjesztésre kerültek az Igazságügyi Minisztériumhoz.
A kegyelmi kérelmekben azt kérték a végső döntésre jogosult köztársasági elnöktől, hogy az eljárás minden józan mértéket meghaladó elhúzódása, az ügyet máig meghatározó gyurcsányi hatalmi manipuláció, számos bírósági visszásság és a terheltek egyébként példás életvitele, társadalmi hasznossága okán vessen véget ennek az eljárásnak, mentesítse őket a meghurcolástól.
Ha dr. Varga Judit igazságügyi miniszter egyetért a kegyelmi kérelmekkel, akkor a kegyelem gyakorlása iránti indítvánnyal döntésre felterjeszti dr. Novák Katalin államfőhöz, aki támogató kegyelmi döntésével véget vethet a meghurcolt vádlottak 13 év óta kálváriájának.
A sokak által csak justizmordként emlegetett ítélet elleni tiltakozás miatt és a meghurcoltak kegyelemben részesítése érdekében számos ismert közszereplő és szervezet emelte fel hangját.
Továbbra is számítunk minden jóérzésű hazafi szolidáris támogatására a Budaházy-Hunnia ügyben !
Comments