top of page

Viv Forbes: Nincs semmi új a mai éghajlatban (Vajda Miklós cikkajánlója)

szilajcsiko

 

„Az utolsó nagy keresztes hadjáratom az éghajlati hadjárat” – mondta Viv Forbes ausztrál geológus.

 

„Sok geológus támogatja az éghajlati keresztes hadjáratomat, mert olvastak egy kis geológiai történelmet, olvastak éghajlattörténetet, és tudják, hogy a mai éghajlattal kapcsolatban nincs újdonság" – mondta.


A Mises Szemináriumot Sydneyben, Ausztráliában tartották 2011. november 25-26. között. Az eseményt az Aussienomics, egy osztrák-ausztrál csoport, a Liberty Australia és a Macquarie University Libertarian League szervezte. Az egyik előadó Viv Forbes geológus, gazdasági elemző és farmer volt Ausztráliából.


Ő a Carbon Sense Coalition elnöke, amelyet azért hoztak létre, hogy megvédje a szénnek a Földön és a légkörben betöltött szerepét, valamint a Saltbush Club ügyvezető igazgatója. Forbes legelőgazdálkodó és talajkutató is, geológiai múlttal. Forbes kellőképpen felzaklatta a klímarettegőket ahhoz, hogy kiérdemeljen magának egy profiloldalt a De Smog nevű aktivista újságíró-webhelyen, amely az éghajlatváltozással kapcsolatos témákkal foglalkozik, és rágalmazza azokat, akik az éghajlati dezinformációs adatbázisában a globalista narratíva ellen emelnek szót.

 

Forbes 1939-ben született, éppen akkor, amikor a tankok begurultak Lengyelországba. Nem emlékszik semmire arról a bizonyos időszakról, de emlékszik arra, ami a Nagy Háború utáni 10 évben történt. Ez „elvetette a magokat sok olyan dologhoz, amit ma aratunk” – mondta a Mises Szemináriumon.


Átfutott egy listát azokról a dolgokról, amelyekről ausztrál szemszögből emlékszik, hogy gyermek- és ifjúkora során történtek. Leírta az aktivizmus hosszú történetét és a politikával való összefonódását is.

„Az utolsó nagy keresztes hadjáratom az éghajlati hadjárat” – mondta. „És kétségtelenül ez volt a legsikeresebb. Gondolom, mert könnyebb elmagyarázni az embereknek, milyen átverésről van szó” – mondta.

„Sok ember van, különösen geológusok, sok geológus támogatja az éghajlati keresztes hadjáratomat, mert olvastak egy kicsit geológiai történelmet, olvastak éghajlattörténetet, és tudják, hogy a mai éghajlatban nincs semmi új. Nincs semmi extrém. Az ingadozások nagyon csekélyek. A hőmérséklet nagyon mérsékelt. És még ha egy kicsit felmelegszik is, valószínűleg hasznunkra válik.”


Forbes elmagyarázta, hogyan került bele a „szén-keresztes hadjárat” elleni küzdelembe, amikor részt vett az Országos Szennyezési Nyilvántartási Bizottság ülésén.

 

„[Azt mondták] nekünk a bányászatban, hogy miről kell hathavonta beszámolnunk a kormánynak arról, hogy milyen szörnyű szennyező dolgokat csinálunk. És felsorolták az összes szennyező anyagot, és felsorolták az összes módot és hogyan kell jelentenünk mindezt. És az egyik felsorolt ​​szennyező anyag a szén-dioxid volt. Ez tényleg úgy ütött, mint egy kalapács” – mondta.


„Paraszt vagyok. Talajtudós vagyok. Megértem a szénciklust” – mondta. „Nem tudtam elhinni, hogy még egy olyan ostoba ember is, mint az Éghajlatváltozási Minisztériumban dolgozó, bárki képzeletében szennyezőnek tekintheti a szén-dioxidot. Akkor és ott úgy döntöttem, hogy le kell lepleznem ezt az ostoba átverést.”


Minél többet tudott meg a „klíma-keresztes hadjáratról”, annál jobban megtudta, milyen sekélyes az egész.

"Szinte egyetlen állításnak sincs alapja" – mondta. „Kivéve, azt, hogy az emberiség hatással van a környezetre… nyilvánvalóan mi is hatással vagyunk a környezetre. A levegőbe és a vízbe rakjuk a dolgokat. [De] nem mi irányítjuk a klímát.”

"A szén-dioxid természetesen nem tartozik azok közé, amelyek miatt aggódnunk kell" – tette hozzá.

„Minden ilyen csatában, amelyben részt vettem, vannak közös vonások. Mindenféle iparágban ugyanazok a jellemzők. A másik oldalon ugyanazok a filozófiák, sok esetben ugyanazok az emberek [és] ugyanazok a szervezetek” – mondta. „Ők a centralisták. Azok az emberek, akik több hatalomra vágynak. Azok az emberek, akik fel akarják számolni minden más hatalom vagy befolyás forrását.”


 A centralizmus egy olyan politikai doktrína, amely a hatalom vagy az irányítás egy központi egységben, például kormányban vagy intézményben való koncentrációját hangsúlyozza. A centralizmus szinonimái közé tartozik a tekintélyelvűség, a totalitarizmus és a hierarchia. Ezek a kifejezések mind egy központosított hatóság vagy struktúra gondolatát közvetítik, ahol a döntési hatalom a csúcson összpontosul és lefelé áramlik.

„A helyi hatóságokat meg akarják szüntetni, és regionális hatóságokkal kívánják helyettesíteni. Meg akarják szüntetni az állami kormányokat és mindenféle szövetségi rendszert. Meg akarják szüntetni a felsőházat. Még a hatalom nagy részét is el akarják vonni a nemzeti kormányoktól.

Nem akarják, hogy bárki megkérdőjelezhesse, amit állítanak. Meg akarják szüntetni a magántulajdont, és el akarják kobozni a fegyvereket.

Mind ugyanazok az emberek. Ugyanazok a szervezetek. Mindannyian a központosított szervezet mítoszát hirdetik.”

 

Forrás:


625 megtekintés

1 Comment


Guest
Jul 23, 2024

Prof. Tanka Endre írásait olvasva valamint a Haarp technológiát alaposan körbe járva és meghallgatva számtalan pilóta beszámolóját "áldásos" chemtrail tevékenységéről.....nincsenek kétségeim!!!

Like
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page