top of page

XI. Trianon Emlékmenet: Átvették az Országgyűlés elnökének, Forsthoffer Ágnesnek címzett petíciót

  • Szerző képe: dombi52
    dombi52
  • 2 nappal ezelőtt
  • 3 perc olvasás


Patrubány Miklós megszavaztatta a résztvevőkkel.









2026. június 4-én, a 653. napon Budapesten lezajlott a XI. Trianon Emlékmenet, amelyet a kezdetektől Nyers Csaba hagyományőrző, az Országos Trianon Társaság alelnöke szervezett. Ennek keretében beszédek hangzottak el a Szabadság téren, majd ezt követően a Vértanúk terén.

 

A Magyarok Világszövetsége (MVSZ) és az Országos Trianon Társaság (OTT) Petíciót adott át Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének, valamint a Bujdosó Andrea Anna, a Tisza frakció vezetőjének címezve. Aláírói: Vajta Dénes, az OTT elnöke, Nyers Csaba, az OTT alelnöke, valamint Patrubány Miklós István Ádám, az MVSZ elnöke és az OTT tiszteletbeli elnöke.

 

A Petíció tartalmat emlékező beszédében Patrubány Miklós ismertette, és közben megszavaztatta a jelenlévőkkel annak 7 pontját. A Petíció teljes szövege alább olvasható.


 

Petíció

Trianon 106. évfordulóján

 

Az ORSZÁGGYŰLÉSHEZ



Miután az előző évtized éveiben, Trianon napján Kövér László házelnöknek benyújtott petíciónkra semmilyen válasz nem érkezett, azt aktualizálva ismételten előterjesztjük.

 

Bő egy évszázaddal a trianoni békeparancs aláírása után annyit egyértelműen ki lehet mondani, hogy az idén 500. évfordulójához jutott mohácsi tragédiánál is nagyobb csapásként érte a magyar nemzetet. 1920. június 4. csak egy sarkalatos dátum abban a folyamatban, amely évekkel korábban kezdődött, és azóta is tart. Pontosan fogalmazva:

 

TRIANON a magyar nép és állama ellen folyó nemzetgyilkossági kísérlet, amelyet 1920. június 4-én Versailles-ban, a Nagy-Trianon palotában foglaltak államközi egyezménybe,

  • de amelyet döntően az első világháború harci cselekményeinek befejezése után követtek el az antant és szövetségesei,

  • amelyhez politikai gyilkossággal (Tisza István miniszterelnök kivégzése, 1918. október 31.), hadüzenet nélküli hadműveletekkel, tömeggyilkosságokkal, katonai megszállással (1919. november 16-ig) teremtették meg a „fait accompli” helyzetet,

  • amelynek eredményeképpen 40 millió magyar helyett kevesebb, mint 15 millió él a világon.

 

Ez a nemzetgyilkossági kísérlet azóta is tart.

 

Nem kétséges, hogy ez ellen a nemzetgyilkossági kísérlet ellen küzdeni minden magyar embernek kötelessége, mindaddig, amíg igazságot nem szolgáltatnak Magyarországnak.

           

Ez a meggyőződés vezérelt bennünket akkor is, amikor 2016. november 30-án, az első budapesti Trianon-menet végén a főszervező, Nyers Csaba egy Petíciót adott át Magyarország Kormányának, amelyet a korán elhunyt Grespik László fogalmazott meg. A petíció azt kérte Magyarország Kormányától, hogy forduljon nemzetközi szervezetekhez, és kérje egy nemzetközi döntőbíróság létrehozását a trianoni béke semmisségének megállapítására és kimondására.


Egy évvel később a Magyarok Világszövetsége és az Országos Trianon Társaság nemzeti konzultációt kezdeményezett, amelynek során több mint háromszázezer magyar ember támogatta aláírásával a fenti indítványt.


Trianon 100. évfordulóján a két szervezet Elnöksége EMLÉKIRAT-ot dolgozott ki Magyarország Kormánya számára, amelyben összefoglalta a trianoni 100 esztendő megtapasztalását, és megtette a maga javaslatát, legjobb tudása és belátása szerint.

 

Most, a trianoni békeparancs aláírásának 106. évfordulóján – az eddigi indítványainkat fenntartva –, és kihasználva azt az új történelmi helyzetet, amelyet a 2026. április 12-i választás teremtett, egy sor olyan intézkedésre teszünk javaslatot, amelyek külön-külön és együttvéve is a trianoni tragédia következményeit enyhítenék, anélkül, hogy az utódállamokat sértenék, és amelyek kivétel nélkül Magyarország belügyét képezik.

 

Kérjük Magyarország Országgyűlését, hogy karolja fel, támogassa, valósítsa meg mihamarabb az alábbiakat:

 

  1. Nyilváníttassék ki akár a 2010. évi XLV. törvény módosításával, akár annak teljes hatályon kívül helyezésével és másikkal való helyettesítésével, hogy június 4., azaz Trianon napja NEM a nemzeti összetartozás napja, hanem a magyar nemzet történelmének legsúlyosabb gyásznapja. A nemzeti összetartozás napja lehet például a csíksomlyói búcsú napja, vagy az év bármely napja, de június 4. semmiképpen.

     

  2. Állíttassék helyre a Szabadság téren az Ereklyés Országzászló és a Trianon- szoborcsoport.


  3. Szülessen Budapesten egy Trianon Múzeum, és legyen annak digitális megjelenése is, amelyen Mindennapi Trianon cím alatt azonnali tájékoztatás történik a Trianonnal kapcsolatos tudnivalókról, és méltó válaszok születnek az utódállamok által terjesztett valótlanságokra.


  4. Vetíttessék le a közszolgálati televízióban és a mozikban az a Trianon-film, amelyet az Országos Trianon Társaság támogatott, és amelyhez néhai elnöke, Dr. Drábik János írta a szövegkönyvet. Vetíttessék le a közszolgálati televízióban és a mozikban Jelenczki Istvánnak Trianon 100. évfordulójára készített filmje.


  5. Támogattassék a Magyarok Világszövetsége gondozásában három világnyelven – német, francia angol – megjelent Trianon-könyv úgy, hogy annak legalább tíz, széles körben használt nyelvre lefordított változata megjelenhessen két év alatt.


  6. Támogattassék a Juhos Gábor Trianon-maraton, hogy azt minden évben, június 4-én meg lehessen tartani, mert ez egyszerre jelentheti majd Hazánk ifjúságának megfelelő testi, lelki és szellemi gyarapodását.

     

  7. Egészíttessék ki a Büntető törvénykönyv 333. §-a –  amely a kommunizmus és a nemzeti szocializmus által elkövetett bűnök és népirtás tagadását tiltja –, a Trianoni nemzetgyilkossági kísérlet és népirtás tagadásának tilalmával.

 

Budapest, 2026. június 4. – 653.

 

A 11. alkalommal megtartott Trianon-menet résztvevői nevében: 

                                                            

Vajta Dénes,

az Országos Trianon Társaság elnöke

 

Nyers Csaba,

az Országos Trianon Társaság alelnöke

 

Patrubány Miklós István Ádám,

a Magyarok Világszövetségének elnöke,

az Országos Trianon Társaság tb. elnöke        

 


A Petíciót Nyers Csaba, az OTT alelnöke vezetésével egy négy fős küldöttség adta át, amelynek tagjai az MVSZ tisztségviselői Horváth István térségi elnök, Horváth Ildikó és Sz. Koncz Krisztina voltak.

 

A Petíciót Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének megbízásából Kőszegi Krisztián, az Országgyűlés alelnöke vette át.

 

A Bujdosó Andrea Anna frakcióvezetőhöz címzett példány kézbesítését Szabadi István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője vállalta magára.


 

Patrubány Miklós emlékbeszéde itt tekinthető meg:


 


MVSZ Sajtószolgálat


 

legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg

Levelezés, kapcsolat: 

SZILAJ CSIKÓ SZERKESZTŐSÉG: szilajcsiko.info(kukac)gmail.com

bottom of page