Esti szemezgetésünk – idegennyelvű, külföldi sajtóból is (20:29) 2022.06.18.
–
A brüsszeli fősodratú, föderalista elitet a globális pénzügyi háttérhatalom irányítja.
Oroszországnak semmi kifogása Ukrajna európai uniós csatlakozása ellene, mert az EU nem katonai blokk – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a 25. Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén. “Az EU nem katonai szervezet, katonapolitikai blokk, ellentétben a NATO-val, ezért mindig is azt mondtuk (...), semmi kifogásunk nincs ellene. Bármely ország szuverén döntése, hogy csatlakozik-e egy gazdasági egyesüléshez vagy sem, és az adott gazdasági egyesülésen múlik, hogy vegyen-e fel új államokat a tagjai közé vagy sem” – mondta. Egyúttal kifejtette, hogy az ukrán gazdaság szerkezete nagyon nagy támogatásokat igényel, és ha Ukrajna nem védi meg a belső piacát, akkor végül félgyarmattá válik. Nem tartotta valószínűnek, hogy a szomszédos ország visszaállítja majd az elveszett repülőgépgyártását, hajógyártását, elektronikai iparát és más kritikus iparágait, mert az európai óriások nem fognak versenytársat teremteni maguk számára. Lehetségesnek nevezte, hogy Ukrajnában “valamiféle összeszerelő gyártás” megvalósítható. “Hogy ez mennyire lehetséges és célszerű az EU számára, azt maguk az Európai Unió országai határozzák meg. Hogy ez Ukrajna javára vagy kárára válik-e, az szintén az ő dolguk, az ukrán nép és az ukrán vezetés dolga” – fogalmazott Putyin. “Mi mindig is elleneztük az ukrán terület katonai birtokba vételét, mert ez veszélyezteti a biztonságunkat, ez ellen léptünk fel, de ami a gazdasági integrációt illeti, kérem, az Isten szerelmére, ez az ő döntésük” – tette hozzá az orosz vezető. Úgy vélekedett, hogy Ukrajnának több tízmilliárd dolláros beruházásra lenne szüksége ahhoz, hogy fellendítse gazdaságát, amelyet a Szovjetunióból való kilépése óta “elherdált”. Azt is mondta, hogy ukrán nép tehetséges, nagy potenciál rejlik benne, és hangot adott feltételezésének, hogy előbb-utóbb normalizálódik a helyzet. Azt mondta, Oroszország abban érdekelt, hogy minden szomszédja jólétben éljen, és “elkerülhetetlennek” nevezte a kapcsolatok helyreállítását. Bírálóan szólt ugyanakkor az ukrán elitről, amely szerinte az ország “civilizációs választásától” valójában meg akarja védeni a pénzt, amit a néptől ellopott. Putyin egyenlőségjelet tett a Szovjetunió és a történelmi Oroszország közé. Azt mondta, hogy ha Oroszország és Ukrajna között akár csak partneri kapcsolatok lennének, “nem lenne probléma még a Krímmel sem”. Abban hibáztatta Kijevet, hogy maga idézte elő a problémát, mert nem tartotta tiszteletben az orosz ajkú lakosság jogait, és nem viszonyult tisztelettel az orosz nyelvhez és kultúrához. (v)
„Véget kell vetni Oroszország Ukrajna elleni ördögi háborújának, és meg kell nyitni a kikötőket” – jelentette ki David Beasley, az ENSZ Világélelmezési Programjának (WFP) igazgatója. Az elhúzódó háború és a gabonaexport blokkolása miatt földi pokol fenyeget – figyelmeztetett az igazgató. „Még az ukrajnai krízis előtt, a koronavírus-járvány és az üzemanyag árának emelkedése miatt példátlan globális élelmiszerhiány keletkezett. Akkor azt gondoltuk, hogy rosszabb már nem jöhet, de ez a háború pusztító. Ezek nagyon, nagyon félelmetes idők… Ha nem találunk megfelelő válaszokat, földi pokol fenyeget minket. A legjobb, amit most tehetünk az, hogy véget vetünk ennek az ördögi háborúnak” – állapította meg Beasley. A WFP vezetője emlékeztetett: a 2007–2009-es gazdasági válság után 48 országban voltak zavargások az áremelkedések és a megnövekedett infláció miatt. A jelenlegi gazdasági kilátások sokkal rosszabbak a 15 évvel ezelőttinél. Mint ismeretes, az ENSZ élelmezési programjaihoz szükséges búza 40 százalékát Ukrajna biztosította. (v)
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken kijelentette, hogy teljes mértékben közös az álláspontja Boris Johnson brit miniszterelnökkel arról, hogyan kell Ukrajnának “továbbhaladnia az orosz megszállók feletti győzelem felé”. Zelenszkij úgy értékelte, hogy megbeszélésük a “lehető legtartalmasabb” volt. A két államfő áttekintette a védelem és a biztonság kérdését. “Megbeszéltük az ország keleti frontvonalán és a déli régiókban kialakult jelenlegi helyzetet, az orosz agresszióval szembeni védekező képességeinket. Közös álláspontunk van arról, hogyan haladjunk a győzelem felé. Mert ez az az eredmény, amelyre Ukrajnának szüksége van: államunk győzelme” – hangoztatta az ukrán elnök. Zelenszkij megköszönte a brit miniszterelnöknek, hogy megértéssel áll hozzá Ukrajna fegyverszükségleteihez. Elmondta: szót ejtettek arról, hogy Ukrajnának további nehézfegyverekre és légvédelmi rendszerekre van szüksége. Hozzátette, hogy ebben a kérdésben előrelépést értek el. Johnson a sajtótájékoztatón kijelentette: teljesen megérti, hogy az ukrán nép miért nem hajlandó semmilyen kompromisszumra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. “Tisztelettel adózunk az ukrán fegyveres erők hősiessége és bátorsága előtt. Teljesen megértem, Volodimir, miért nem hajlandó Ön és a népe semmiféle kompromisszumra Putyinnal” – mondta. Rámutatott ugyanakkor arra: “minden jel és bizonyíték arra utal”, hogy az orosz csapatok is erős nyomás alatt vannak. “Ők is súlyos veszteségeket szenvednek, és egyszerűen kolosszális mértékben pazarolják a fegyvereiket. Ukrajna 114 napja tartó, folyamatos támadása alatt még mindig nem érték el az első hétre kitűzött célokat” – fejtette ki a brit kormányfő. (v)
A folyamatban lévő fenntartható technológiaváltás valójában nem fenntartható, mert nincs meg a nyersanyag-fedezete. Így ahelyett, hogy segítene, gyorsítja a rendszer összeomlását. Az elektromos autó, a nap- és szélerőmű zsákutca, akár a bioetanol. Ráadásul végképp kifogynak az élelmiszerkészleteink, miközben a klímaváltozás már nem megállítható. Gelencsér András vegyész-légkörkutató, a Pannon Egyetem rektora szerint még mindig mítoszokkal és politikai lózungokkal áltatjuk magunkat, miközben a valóság az, hogy elkéstünk: a civilizációnk a túlfogyasztás miatt elkerülhetetlenül összeomlik néhány évtizeden belül.
A német alkotmánybíróságnak sem tetszett, hogy Angela Merkel semmissé akarta tenni a türingiai voksolást követő, radikális AfD szavazataival megnyert miniszterelnök-választást.
Érdekes vélemény a Facebookról...
Mindössze három hónap alatt létrehozta, ami lehetetlennek látszott:
1. Felemelte a rubel árfolyamát és megszabadította a dollártól való függésétől.
2. Hihetetlen pénzösszegtől fosztotta meg a Nyugatot.
3. A Krím-félszigeten kívül a Donbászt és az Azovi-tengert is Oroszországhoz csatolta.
FORRÁS: RADIOMARIA.IT
Az olasz sajtóban megjelent térkép Putyin céljairól
4. Egész Európában elzárta a gázt és arra kényszerítette Moszkvát, hogy rubelben kérje a gáz árát.
5. A különleges hadművelet kezdete óta szinte minden jelentős külföldi versenytárs elhagyta Oroszországot és ezzel helyet csinált az orosz üzletembereknek.
6. A Nyugattól annyi fegyvert kért, hogy Scholz is kijelentette, hogy „a Bundeswehr kifogy a fegyverekből”.
7. Összegyűjtötte a neonáci szubkultúra teljes legalját – tetovált marginálisokat, zsoldosokat – Európából és máshonnan egy helyre, ahol az oroszok el tudják kapni őket.
8. Összefogta az orosz népet Putyin körül, és az összes Nyugat-rajongót arra kényszerítette, hogy álmaik földjére emigráljanak. Oroszország soha nem tapasztalt még ilyen jelentős támogatást az elnök és kabinetje lépései iránt.
9. Cselekedeteivel szilárd alapot biztosított Oroszország eddigi legerősebb és legstabilabb szövetségéhez Kínával (amely egyébként az Egyesült Államok helyébe lép a világ gazdasági vezető szerepében), és arra kényszerítette Kissingert, hogy saját elhatározásából figyelmeztesse az Egyesült Államokat.
10. Megteremtette a feltételeket az EU-országok szociális és egészségügyi rendszerének belülről történő megzavarásához az ukrajnai menekültek révén.
11. Majdnem demilitarizálta Európát, és arra kényszerítette, hogy saját költségén ócskavas hulladékot hozzon az ukrán acélműveknek, amelyek a közeljövőben Oroszországnak fognak dolgozni.
12. A hollywoodi forgatókönyvírókat A nép szolgája megtanította, hogyan lehet a Trónok harca című filmes sagát valósággá alakítani.
Comments