Mi történik akkor, ha PUTYIN megtámadja EURÓPÁT? – Vukics, a Specialista
2024. aug. 12.
Az Oroszország és a NATO közti konfliktus jelen pillanatban elképzelhetetlen. De egyre több szakértő modellezi ennek a lehetőségnek a kimenetelét. Oroszország háborús agressziója Ukrajna ellen mindenkit megdöbbentett, ezért egyáltalán nincs kizárva, hogy az Oroszok majd Nyugat felé fordulnak. Persze előbb ahhoz el kell foglalni Ukrajnát, ami elég nehézkesen megy, és úgy tűnik, hogy a híres orosz hadsereg elszámolta magát. Az ukránok, nyugati segítséggel sokkal hősiesebben és kitartóbban küzdenek a megszálló oroszok ellen, mint, ahogy azt előzetesen kalkulálni lehetett. De ettől még az orosz fenyegetettség valós.
Vukics Ferenc alezredes, a Patrióta legújabb videójában azt elemzi, hogy mi történik akkor, ha Oroszország megtámadja a NATO-t? Egy orosz támadás a NATO és Európa ellen rendkívül súlyos és világméretű következményekkel járna, amelyek katonai, politikai, gazdasági és humanitárius szinten is katasztrofális hatásokat idéznének elő. Egy ilyen háború lehetséges kimenetele:
1. Azonnali katonai válasz
NATO válaszreakció: A NATO alapelvei szerint a tagállamok egyike elleni támadás az egész szövetség elleni támadásnak minősül. Ez azt jelenti, hogy a NATO kollektívan válaszolna, aktiválva a közös védelmi mechanizmusokat, köztük az 5. cikket, amely közös katonai akciót eredményezne Oroszország ellen. Katonai eszkaláció: A NATO erők gyorsított telepítése kezdődne Európa különböző pontjain, különösen Kelet-Európában, hogy megvédjék a veszélyeztetett országokat. A konfliktus gyorsan globálissá válhat, ha más nagyhatalmak, mint például Kína vagy az USA, is beavatkoznának.
2. Nukleáris fenyegetés
Nukleáris fegyverek: Oroszország és a NATO is rendelkezik nukleáris arzenállal. Egy ilyen konfliktus esetén fennáll a veszélye annak, hogy nukleáris fegyvereket is bevetnek. Egy nukleáris háború világméretű pusztítást és hosszú távú környezeti katasztrófát okozna.
3. Humanitárius válság
Menekültáradat: Milliók kényszerülnének menekülésre a háborús zónákból, ami hatalmas humanitárius válságot idézne elő Európában és a szomszédos régiókban. Civilek védelme: A katonai műveletek civilek millióinak életét veszélyeztetnék, hatalmas áldozatokkal és infrastrukturális pusztítással járna.Új világrend: A konfliktus végül egy új világrend kialakulásához vezethetne, amelyben a globális hatalmi egyensúly jelentősen átrendeződne.Egy ilyen támadás hatásai beláthatatlanok és rendkívül pusztítóak lennének, ezért a világ vezetői minden lehetséges eszközzel igyekeznek elkerülni egy ilyen konfliktus kialakulását.
Politikailag eleve rosszul van megfogalmazva a címbeli kérdés. Remélem, az illetékesek rájönnek, miért. - SG.
Én egy kicsit rövidebben elemezném hogy mi történik ha Putyin megtámadja Európát :
Olyan csoda, amilyen csodák nincsenek.
Például hogy a harctéren Európa legyőzi Oroszországot.
Persze elemezhetjük.