MVSZ-hírek: A Székely Hadosztály Napja ‒ 2025. DECEMBER HAVI MŰSOR
- dombi52
- dec. 5.
- 2 perc olvasás
A Székely Hadosztály Napja

Kolozsváron 1918. december 1-jén alakult meg a Székely Hadosztály. A Károlyi-kormány árulását követően a Székely Hadosztály volt az egyetlen magyar katonai erő, amely felvette a harcot a történelmi Magyarország védelmében. Ezért december 1-je a Székely Hadosztály Napja.
A Magyarok Világszövetségének tisztségviselői – Patrubány Miklós elnök, Horváth István térségi elnök, valamint Gyetvay György Gergely és dr. Laky-Takács Péter elnökségi tagok – az idén is megkoszorúzták a Budai Várban a 2-es Székely Huszárezred hőseinek emléket állító lovasszobrot.
A 2-es Székely Huszárezredet 1919-ben felszámolták, de huszárainak zöme a Székely Hadosztályban folytatta a harcot.
A szobor lovasának kezében a trombita azt üzeni, hogy nem örökre számolták fel az ezredet, eljön még annak az ideje.
Gyopárt a Hargitáról hozzatok, a székely hősök halhatatlanok!

A Magyarok Világszövetségének vezető tisztségviselői megkoszorúzzák a 2-es Székely Huszárezred (1742-1919) lovasszobrát a Budai Várban. Képünkön: Patrubány Miklós elnök, Gyetvay György Gergely elnökségi tag, Horváth István térségi elnök, dr. Laky-Takács Péter elnökségi tag



Webboltunkban is kapható a szkíták magyar nyelvét bizonyító könyv!
Lásd itt: https://facebook.com/vilagszovetseg/posts/ 1151273760538553 December ‒ A MAGYAROK XI. VILÁGKONGRESSZUSÁNAK bővebb időkeretben megismételt előadásai

A Magyarok Világszövetsége a Herman Ottó Társasággal és az Országos Trianon Társasággal karöltve az MVSZ keretében működő Szent László Magyarságtudományi Akadémia sorozatában minden héten, hétfőn és csütörtökön 17 órától megismétli a Magyarok XI. Világkongresszusának valamennyi, összesen több mint 150 előadását, bővebb időkeretben. Ez a folyamat két évig tart, 2025-2026 években.
2025. DECEMBER HAVI MŰSOR
Az előadások 17 órakor kezdődnek, ez alól kivétel Patrubány Miklós, az MVSZ elnökének Nemzetpolitikai előadása, mely 18 órakor veszi kezdetét.
2025.12.01. – 468., hétfő – Székely konferencia, Dr. Andor Ákos: A szkíta, hun eredetelmélet és a magyar lovaskultúra oktatás kapcsolata
2025.12.04. – 471., csütörtök –Tisza András: Özönvizek balladája, kik vagyunk és honnan jöttünk*
2025.12.08. – 475., hétfő – Székely konferencia, Németh István: Az önrendelkezés, mint a létfenntartás alapfeltétele
2025.12.11. – 478., csütörtök – Székely-magyar írás konferencia, Krizsák Kata: A Kárpát-medencei rovásírás versenyek múltja, újjáélesztése
2025.12.15. – 482., hétfő – Patrubány Miklós az MVSZ elnökének Nemzetstratégiai előadása 18 órai kezdettel – Az előadást követően elhangzik az Albinoni kamarazenekar ünnepi, adventi hangversenye
2025.12.18. – 485., csütörtök – Székely-magyar írás konferencia, Lócsi József Attila: Egy nyugdíjas emlékei a „róvott múltról”
2025.12.21. – 488., vasárnap – A Fény születésétől Jézus Urunk születéséig – Magyar Szer a téli napfordulón a Turul Ház előtt 16 órai kezdettel
TÉLI SZÜNET: 2025.12.22. – 489. – 2026.01.04. – 502. KÖZÖTTI IDŐSZAKBAN.
Az előadás sorozat 2026.01.05. – a Magyar Idő szerint 503. napon hétfőn, a Székely konferencia soron következő előadásával folytatódik majd.
Az előadások alapját képező dolgozatok a Magyarok XI. Világkongresszusának honlapján olvashatók (https://mxivk.hu), az egyes konferenciák Előadások menűpontja alatt, ahol felvételük is megtekinthető. A Kötet menüpontban minden dolgozat olvasható.
A Magyarok Világszövetsége fenntarja a műsorváltoztatás jogát. A honlapon és Facebook-oldalunkon mindig az érvényes műsor olvasható.
*A december 4-ei előadás nem hangzott el a Magyarok XI. Világkongresszusán.
MVSZ Sajtószolgálat

















