VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

Óriási kettőskereszt világított a Királydomb oldalán

Csütörtök kora este a patrióták csoportja a fővárosi királydombon száz darab fáklyát gyújtott meg, amelyek egy hatalmas világító kettőskeresztet rajzoltak ki a középkori rákosmezei országgyűlések színhelyén. Így üdvözöltük, hogy a parlament szerdai ülésén egyesületünk javaslatára ellenszavazat nélkül nemzeti emlékhellyé nyilvánította a királydombot – írja a patriotak.hu.


Az Országgyűlés december 16-án 169 igen szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül elfogadta a főváros X. kerületében található Királydomb nemzeti emlékhellyé nyilvánításáról szóló törvényjavaslatot. A kormány a rákosmezei országgyűlések központi helyének védelmére irányuló előterjesztést egyesületünk kezdeményezésére nyújtotta be a parlamentben.
(...)

Tovább a cikkhez

16 megtekintés
MOGY-embléma_2019.png
Blogos rovatok
Kiemelt cikkek