Vukics Ferenc: A SARS-CoV-2 egészséges gyermekekben nem okoz akut szívizomgyulladást!
Dr. Letoha Tamás szegedi kutatóorvos mai bejegyzésében a következőt mondja: „Az FDA vakcina biztonsági megbeszélésen Dr. Matthew Oster amerikai gyermekkardiológus arról számolt be, hogy mivel COVID kiváltotta szívizomgyulladást gyermekben szinte senki nem diagnosztizált, így COVID elemzésünkbe ők egyetlen ilyen esetet nem tudtak belevonni. Azaz a SARS-CoV-2 egészséges gyermekekben nem okoz akut szívizomgyulladást.”
Ugye ez azért is érdekes kijelentés, mert nekünk erről mást mondtak: „A legfontosabb természetesen azt megérteni, hogy maga a betegség, tehát a Covid-19 is okozhat, és okoz is szívizom-gyulladást, méghozzá a fentieknél sokkal gyakrabban. Ennek aránya a különböző beteganyagok alapján 12-20 százalék”. Persze a gyerekekre vonatkoztatva semmi...
Előrebocsátom, hogy következő táblázatnak nem csak a bekarikázott részével van gond. Az anyagot a Tolna Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya készítette a Házi Gyermekorvosok Egyesülete szakmai ajánlásával készítette.
Ahhoz, hogy Dr. Matthew Oster kijelentését megértsük, tisztáznunk kell, hogy a világ tudományos közvéleménye hányféle csoportba is sorolja a szívizom-gyulladásos eseteket. Ez azért érdekes, mert hazánk kivételével nem találtam másik országot, ahol nem az alábbi felosztást alkalmazták volna:
„Klasszikus” szívizomgyulladás (“Classic” Myocarditis)
MIS-C szívizomgyulladás (MIS-C Myocarditis)
COVID-19 Vakcinával kapcsolatos szívizomgyulladás (COVID-19 Vaccine-Related Myocarditis)
COVID-19 fertőzéssel összefüggő szívizomgyulladás (COVID-19 Related Myocarditis)
Három csoport elnevezése mindenki számára egyértelmű, most már csak a MIS-C szívizomgyulladás a kérdés. A Koronavírus Kisokos ezt írja:
„A MIS-C a Multisystem Inflammatory Syndrome in Children, vagyis a gyerekeket érintő többszervi gyulladásos szindróma rövidítése. Ez egy nagyon súlyos, de szerencsére nagyon ritka szövődménye a koronavírus fertőzésnek a gyerekek és fiatalok esetében. A becslések szerint a 21 év alatti korosztályban 1 millió fertőzöttre 316 ilyen eset jut. Jellemzően nem a vírusfertőzéssel egyidőben, hanem valamivel utána, gyakran a teljes gyógyulást követően jelentkezik. A kiváltó okot jelenleg nem ismerjük, de ha időben felismerik, ezt a súlyos betegséget is lehet kezelni.”
„Mikor merülhet fel a többszervi gyulladásos betegség gyanúja? Ez a gyulladásos szindróma általában 21 évesnél fiatalabb, koronavírus fertőzésen frissen (néhány héten belül) átesett betegeknél alakul ki. A MIS-C jelei több mint egy napja fennálló 38°C feletti láz, vérből mért gyulladásra utaló laboratóriumi értékek, egyszerre több szervre kiterjedő súlyos problémák, amik jellemzően a szívet, vesét, bőrt, légző-, és vérképző, vagy idegrendszert, esetleg bélrendszert érintik (a felsoroltak közül legalább kettőt).”
„Erre utalhat a több napja tartó magas láz, gyengeség, erős hasi fájdalom hányással vagy hasmenéssel, az ismeretlen okból jelentkező bőrkiütések, és a mindkét szemet érintő kötőhártya gyulladás. Mivel igen súlyos állapotról van szó, az ilyen tüneteket mutató gyereknek azonnali orvosi ellátásra van szüksége!”
Ebből arra kell következtetnünk, hogy nálunk a COVID-19 fertőzéssel összefüggő szívizomgyulladásba (COVID-19 Related Myocarditis) beleszámítják a MIS-C szívizom-gyulladásos eseteket (MIS-C Myocarditis)!
Úgy tűnik, hogy más országok nem követik a magyar gyakorlatot, ahol a MIS-C esetek nélkül végzik a számításokat!
Amikor Dr. Matthew Oster arról számolt be, hogy mivel COVID kiváltotta szívizomgyulladást (COVID-19 Related Myocarditis) gyermekben szinte senki nem diagnosztizált, így COVID elemzésükbe ők egyetlen ilyen esetet nem tudtak belevonni,
akkor az azt jelenti, hogy a gyerekekkel kapcsolatos magyar állítás hamis és félrevezető!
Ha ez így van, akkor már csak az a kérdés, hogy az oltások által kiváltott szívizomgyulladással hogyan állunk. Erre ugye onnan tudjuk a leggyorsabban levonni a következtetéseinket, ha megvizsgáljuk a szívizom- és szívburokgyulladás esetleges trendváltozását a korábbi évekhez képest. 2010 és 2021 között a piacon lévő vakcinákkal összefüggésben így változott a helyzet:
Döbbenetes.
Na még egy táblázat arról, hogy a második oltás mennyivel növeli az oltás okozta szívizomgyulladás (COVID-19 Vaccine-Related Myocarditis) kockázatát.
Ne felejtsük, hogy több országban – ismerve a második oltás kockázatait – csak egy adagot adnak be a gyerekeknek, ellenben nálunk az év elejétől már a harmadik oltást. A második oltás a tízszeresére emeli a betegek számát.
Most pedig nézzük meg Dr. Matthew Osternek és munkatársainak szóban forgó tanulmányát. Szerencsére jó hírek is vannak benne (a végén vastagon kiemeltem).
„A 201 résztvevőből 43 betegnek volt klasszikus szívizomgyulladása, 149-nek MIS-C szívizomgyulladása, 9-nek pedig COVID-19 vakcinával összefüggő szívizomgyulladása volt. A troponin csúcsértéke a klasszikus szívizomgyulladás csoportjában volt a legmagasabb, míg a MIS-C myocarditis csoportban volt a legmagasabb regisztrált agyi natriuretikus peptid szint (BNP).”
Szignifikáns különbségek voltak a normál bal kamrai ejekciós frakció (LVEF) felépüléséig eltelt időben a három csoportban: csaknem minden MIS-C szívizomgyulladásban szenvedő betegnél (n=139, 93%) és minden COVID-19 vakcinával összefüggő szívizomgyulladásban szenvedő betegnél. n=9, 100%) az elbocsátáskor normális volt az LVEF, de a klasszikus szívizomgyulladásos csoport kisebb hányada (n=30, 70%) volt normális kibocsátáskor (p<0,001).
Három hónappal az elbocsátás után a klasszikus szívizomgyulladásban szenvedő csoportban 40 gyermekből 18 (45%) még mindig szívelégtelenség kezelést igényelt, míg a MIS-C szívizomgyulladásban szenvedő betegek közül csak egy, a COVID-19 vakcinával összefüggő szívizomgyulladásban szenvedő betegek közül pedig egy sem.
„A klasszikus szívizomgyulladásban szenvedőkhöz képest a MIS-C szívizomgyulladásban szenvedőknél jelentősebb volt a hematológiai elváltozás és rosszabb a gyulladás a megjelenéskor, de jobbak voltak a klinikai eredmények, beleértve a szívműködés gyors helyreállítását. A COVID-19 vakcinával összefüggő szívizomgyulladásban szenvedő betegek klinikai megjelenése hasonló volt a klasszikus szívizomgyulladásban szenvedő betegekéhez, de felépülési mintázata hasonló volt a MIS-C-ben szenvedőkéhez, a tünetek azonnali megszűnésével és a szívműködés javulásával. A hosszú távú nyomon követésnek a COVID-19 betegséggel és az oltással összefüggő szívizomgyulladás kardiális és nem kardiális következményeire kell összpontosítania.”
2021 nyarán az amerikai járványügyi hivatal felhívta a figyelmet arra, hogy több mint 1200 esetben észleltek szívizom-gyulladást a Pfizer és a Moderna vakcináját kapottak körében – írja a CNBC. Miután Izrael is felvettette az oltás és a betegség kapcsolatát, az amerikai hatóságok is elkezdtek vizsgálódni. Persze gyorsan meggyőzték magukat arról, hogy ez csak „elenyésző kisebbséget” érint majd.
Az év elején már a magyar mainstream sajtó is elismerte, hogy komoly problémák lehetnek az mRNS-alapú oltásokkal:
„Az Egyesült Államok mellékhatás-bejelentő rendszerében, a VAERS-ben felbukkanó, szívizomgyulladásos jelentéseket vizsgálták meg amerikai kutatók, és megállapították: az mRNS-vakcinák után megnő a szívizomgyulladás előfordulásának esélye, ugyanakkor ezt érdemes összevetni a vakcinák védőhatásaival – olvasható a JAMA tudományos szakfolyóiratban megjelent tanulmányban. A kockázat a második oltás után volt a legmagasabb. A szakértők a VAERS-be 2020 decembere és 2021 augusztusa között lejelentett oltási reakciókat vizsgálták, és a szívizomgyulladást ritka, de súlyos nemkívánatos eseményként azonosították, amely az mRNS-alapú COVID-19 oltás után fordulhat elő, különösen serdülő fiúknál és fiatal férfiaknál.”
„A nem oltással összefüggő szívizomgyulladás eseteivel összehasonlítva a VAERS-ben lejelentett szívizomgyulladásról szóló jelentések az mRNS-alapú COVID-19 vakcinációt követően demográfiai jellemzőikben hasonlóak, de akut klinikai lefolyásukban eltérőek voltak. A 12 és 29 év közöttieknél és a 30 év felettieknél a szívizomgyulladás előfordulási gyakorisága hasonló volt az oltottaknál és az átlagos populációban, ez megmagyarázhatja, hogy miért került be viszonylag későn, a tömeges vakcináció alatt a ritka mellékhatások közé. Ezen kívül a nemi eloszlás is hasonló, az átlagos populációban és az mRNS-vakcina után is a férfiaknál fordul elő gyakrabban a betegség.”
A nagy baj azonban továbbra is amiatt van, mert a felnőttek és a gyerek adatait összemossák és egy olyan csoportot akarnak nagy kockázatnak kitenni, akiket a járvány alapvetően nem érint.
Forrás:
Comments