3. Tudomány és Spiritualitás Konferencia – a két Zrínyi Miklós tiszteletére – frissítve!
Inspiráció:
“Úgy hiszem, hogy mind a spiritualitás, mind a tudomány vizsgálódó megközelítés, amelyek egymást kiegészítve és egymástól különböző módon ugyan, de a közös célra, az igazság feltárására törekednek. … Ennek során sokat tanulhatnak egymástól, és együttes erővel szélesebb körűvé tehetik az emberi tudás és bölcsesség látóhatárait.” (Őszentsége Tenzin Gyatso, a XIV. Dalai Láma: Egyetlen Atomban a Világegyetem c. könyvének előszavából)
Mind a szigetvári hős Zrínyi Miklós, mind dédunokája, a költő és hadvezér Zrínyi Miklós tudata rettenthetetlen volt. A Szív Szútra szavaival: Túljutottak minden hibán, kín és kényszerek világán, halhatatlan lett haláluk, hős szellemi szabadságuk.
„Látok egy rettenetes sárkánt, mely méreggel dühösséggel teli, kapóul és ölében viseli a magyar koronát; én csaknem mint egy néma, kinek semmi professiom a mesterséges szólásra nincsen, felkiáltok mindazonáltal, ha kiáltásommal elijeszthetném ezt a dühös sárkánt, kiáltván: Ne bántsd a magyart!”
A konferencia helye és ideje
Konferenciánk helye: a tari Tara Szabadító Buddha Anya temploma, 3073 Tar község, Kőrösi Csoma Sándor Emlékpark. Ideje: 2022. június 26., vasárnap, 9:00- 19:00. Rendezvényünk kerekasztal beszélgetéssel, a hallgatóság bevonásával zárul. Honlapunk rövid címe: https://indico.cern.ch/e/TuS22
Részletek: A Tara Templom Nógrád megyében, Taron, a Kőrösi Csoma Sándor Emlékpark területén épült fel, az összes lény boldogságáért, tekintet nélkül faji, nemzeti, vallási vagy egyéb elkötelezettségre. Tiszteletreméltó Cültrim Rinpocse és Láma Csöpel avatta fel 2011-ben. Jelenleg ugyanebben az emlékparkban épül a Szkíta, Hun és Magyar Kultúra Háza, 2022 május végén állapota már a használatba vételi engedély kiadásához közeli, de a belső munkálatok még tartanak. Egynapos rendezvényünk meghívott előadásokból, kulturális programból (koszorúzás) és kerekasztal beszélgetésből áll.
Konferenciánk tanácsadói, vezetői:
Rendezvényünk tiszteletbeli elnöke: Prof. Padányi József vezérőrnagy, egyetemi tanár, a költő-hadvezér Zrínyi Miklós tudós kutatója.
Tanácsadóink:
Dr. habil. Bíró Melinda (Debreceni Egyetem, SKI, Debrecen)
Csöpel Láma (Magyarországi Karma-Kagyüpa Buddhista Közösség, Tar)
Csörgő Tamás fizikus, az Európai Akadémia tagja (Tudás Körei Egyesület Visznek, MATE KRC Gyöngyös, Wigner RCP Budapest)
Prof. Dr. habil. Kiss Enikő Csilla (Károli Gáspár Református Egyetem, Pszichológiai Intézet, Budapest)
Dr. Juhász Zoltán (ELKH Energiatudományi Kutatóközpont)
Vukics Ferenc alezredes, oktató (Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
Nemzetközi példánk a “Szellem és Élet Dialógus/ Konferenciák” (Mind and Life Dialogues/Conferences) sorozata, amely már több mint 36 éve jelenti inspiráció forrását a tudomány és a spiritualitás vezető képviselői és az egész világ számára. Ennek a tematikáját a magyar hagyományainkban élő szellemi búvópatakok feltárásával és tisztításával tesszük teljesebbé.
Az előadásokról várhatóan felvétel, videó archívum készül, az előadások anyagait a világhálón tervezzük közkinccsé tenni, hasonlóan a 2014-es (első) Tudomány és Spiritualitás Konferencia válogatott előadásaihoz (1,2), és a Kőrösi Csoma Sándor tiszteletére rendezett 2. Tudomány és Spiritualitás konferencia archívumához. Tervezzük a konferenciasorozat folytatását is, lehetőség szerint egyetemi és spirituális helyszínek között váltakozó helyszínnel.
2022-es konferenciánkra az alábbi témakörökben kérünk fel előadásokat:
Hadtörténet és spiritualitás: a költő és a szigeti hős Zrínyi Miklós szellemisége
Pszichológia és karma
Orvostudomány és spiritualitás
Sportpszichológia és a harcművészetek szellemisége
Népmesekutatás és nyelvészet
Népzene, archeológia és archeogenetika
A (*)-gal megjelölt előadások még nem véglegesek. A programváltoztatás jogát fenntartjuk.
Rendezvényünk szellemi erőink összefogásán és önkéntes felajánlásokon alapul. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani valamennyi előadónknak, és valamennyi támogatónknak:
dr. Gyürky Melinda neurológus szakorvos
Magyarországi Karma-Kagyüpa Buddhista Közösség
Tudás Körei Egyesület, Visznek
Zrínyi Miklós Baranta Egyesület, Budapest
Minden lény valódi természete a szeretet és a bölcsesség, függetlenül a vallásától, világnézetétől vagy nemzetiségétől. Rendezvényünk ezért nyitva áll vallási vagy világnézeti elkötelezettség nélkül mindenki számára, aki szereti hazáját és aki bízik a szeretet és a bölcsesség, a tudás erejében.
Ezen okok miatt rendezvényünkön a részvétel ingyenes.
Minden ember ismerje és becsülje saját műveltségét, hagyományait, és azok szerint éljen boldogan. /Láma Ngawang Rinpocse/
Minden résztvevőt kérünk arra, hogy lehetőségei szerinti mértékben, szellemi vagy anyagi adományával vagy segítő munkájával támogassa felajánlásból a Kőrösi Csoma Sándor emlékparkban, rendezvényünk helyszínén felépült Szkíta, Hun és Magyar Kultúra Központját: a befejező munkálatokat, az épület berendezését és rendezvényünk nemes céljait.
Rendezvényünket a Tudás Körei Egyesület nevében szervezi
Csörgő Tamás fizikus, az Európai Akadémia tagja
Helyi szervezők:
Sarkadi-Nagy Martina
Magyarországi Karma-Kagyüpa Buddhista Közösség
és
Vukics Ferenc
a Zrínyi Baranta Egyesület alapítója
A részletes napi program ezen a linken olvasható a 2. oldalon: https://indico.cern.ch/e/TuS22
A programváltozás jogát fenntartjuk!
Frissítés 2022. 06. 25-én!
Előadók:
Prof. Padányi József vezérőrnagy, egyetemi tanár, a költő-hadvezér Zrínyi Miklós tudós kutatója
Prof. dr. Papp Lajos Széchenyi-díjas szívsebész, a Pécsi Tudományegyetem nyugalmazott egyetemi tanára
Dr. habil. Bíró Melinda (Debreceni Egyetem, SKI, Debrecen)
Csöpel Láma (Magyarországi Karma-Kagyüpa Buddhista Közösség, Tar)
Csörgő Tamás fizikus, az Európai Akadémia tagja (Tudás Körei Egyesület, Visznek, MATE KRC, Gyöngyös, Wigner RCP Budapest)
Prof. Dr. habil. Kiss Enikő Csilla (Károli Gáspár Református Egyetem, Pszichológiai Intézet, Budapest)
Vukics Ferenc alezredes, oktató (Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
Huszár Andrea Magdolna szobrászművész, népmese kutató
Dr. Gyürky Melinda neurológus szakorvos
Dr Darnói Tibor orvos, a Yotengrit Alapítvány elnöke
Prof. Kiss Enikő Csilla (Károli Gáspár Református Egyetem, Pszichológia Intézet
Comments