A Nyugat meggyújtja a háború gyújtózsinórját (Paul Craig Roberts jegyzete)
Eredeti cikk:
The West Is Lighting the Fuse of War, June 18, 2024, Paul Craig Roberts
Schiller Mária küldeménye
A nyugati média egy hazugsággépezet. A nyugati kormányok saját büntetlenségük látszatvilágában élnek. Ennek következtében a nyugati népek nincsenek tudatában annak a veszélyes helyzetnek, amelyet Washington teremtett Oroszországgal.
A svájci úgynevezett "békekonferencia" csalás volt.
Oroszország nem volt benne, akkor hogyan lehetett békekonferencia?
Ez egy propaganda esemény volt, hogy támogatást gyűjtsenek Washington bábja, Zelenszkij köré, akinek a megbízatása lejárt, és aki törvénytelenül, diktátorként uralkodik.
A résztvevők közül sokan megtagadták a nyilatkozat aláírását.
Itt van a helyzet valós leírása. A Nyugat a háború folytatása és kiterjesztése érdekében cselekszik.
A bábu hivatali ideje lejárt, Zelenszkij pedig továbbra is hivatalban van, annak ellenére, hogy nem választották újra. A nyugati kiképzett és felszerelt ukrán hadsereg vereséget szenvedett. Oroszország bármikor fokozhatja az offenzívát és kiürítheti az ukrán erőket az Oroszországhoz visszacsatolt, oroszok lakta területekről.
A Nyugat válasza az elvesztett háborújára két vakmerő és felelőtlen akcióból áll. Az egyik az, hogy NATO-csapatokat küld, a franciákkal a nyitó ék szerepében, hogy pótolják a megfogyatkozott ukrán csapatokat. A másik, hogy tovább provokálja a Kremlt azzal, hogy nagyobb hatótávolságú rakétákat lő Oroszországba.
Putyin és az orosz kormány fontos tagjai jelezték, hogy ha szükséges, az orosz csapatok bevonulnak az Oroszország visszaállított határán túli területekre, kijelentve, hogy minél nagyobb a rakéták hatótávolsága, annál mélyebben lesz Ukrajnában a pufferterület.
Nem világos, hogy Washington miért provokálta ki az Ukrajna és Oroszország közötti konfliktust, mivel nyilvánvaló volt, hogy Ukrajnának nincs esélye a győzelemre, és mivel a háború biztos volt abban, hogy az orosz népet Putyin mögé fogja tömöríteni, és a Nyugat minden bizalmát lerombolja a Kremlben. A legfontosabb, hogy a Nyugat figyelmen kívül hagyta, hogy egzisztenciális fenyegetést kényszerített Oroszországra. A Kreml meg van győződve arról, hogy a Nyugat Oroszország elpusztítását tervezi.
Putyin szándéka a Nyugat által a minszki megállapodással való megtévesztése után csak az volt, hogy az ukrán erőket kiszorítsa az orosz területekről, amelyeket most visszacsatoltak Oroszországhoz.
Úgy tűnik, Putyin nem volt tisztában azzal, hogy a Nyugat milyen mértékben fogja magát bevonni és kiterjeszteni a háborút.
Most, hogy Putyin egy nagyobb háború kitörésével néz szembe, világosan megfogalmazta a konfliktus befejezésének feltételeit. Azt mondta, hogy az orosz katonai akció akkor szűnik meg, ha a megmaradt ukrán erők kivonulnak az Oroszországgal újraegyesített, oroszok lakta területekről, és ha Ukrajna beleegyezik, hogy az ország nem lesz NATO-tag, és nem lesznek külföldi támaszpontok és rakéták a területén. Ezek ésszerű és nagylelkű feltételek.
Ha ezeket a feltételeket elutasítják, Ukrajnának további hódítással és a konfliktus befejezésének jövőbeli keményebb feltételeivel kell szembenéznie.
Amikor a Szovjetunió összeomlását követően Ukrajna elszakadt Oroszországtól, a szovjet vezetők által Ukrajnához csatolt orosz tartományokat Oroszországban kellett volna hagyni. Akár az előrelátás hibája, akár rosszindulatú szándék volt ez, ez egy olyan hiba volt, amely egy olyan konfliktushoz vezetett, amely potenciálisan elnyelheti a világot.
A 20. századi hidegháború és a 21. századi forró háború közötti különbség az, hogy a hidegháború korszakában az USA és a szovjet vezetés, felismerve a nukleáris fegyverek végzetes természetét, elkötelezte magát a feszültség csökkentése és a bizalom kiépítése mellett, míg
a 21. században csak Oroszország törekedett a kölcsönös megértésre és a kölcsönös biztonságra. Washington konfliktust szított
és egzisztenciális fenyegetést jelentett Oroszország számára a NATO Oroszország határaira való kiterjesztésével és a korábbi orosz tartományok kormányainak megdöntésével.
A háború elkerülése érdekében Putyin elfogadta a folyamatos provokációkat és sértéseket. Most azonban, hogy olyan meggondolatlan és felelőtlen javaslatokkal szembesült, mint a NATO-csapatok Ukrajnában és a mélyen Oroszországba csapódó rakéták,
Putyin egy utolsó erőfeszítést tett, hogy feltételeket szabjon a konfliktus befejezéséhez. A feltételek mérhetetlenül jobbak, mint egy olyan konfliktus kirobbanása, amely tönkretenné Európát és az Egyesült Államokat.
A veszély ma sokkal nagyobb, mint a kubai rakétaválság idején. Akkoriban Washington felismerte a veszélyt. Ma Washington nem. John F. Kennedy elnök felismerte, hogy az USA azzal provokálta a szovjet rakétákat Kubában, hogy amerikai rakétákat helyezett el Törökországban. Kennedy és Hruscsov kölcsönös biztonsági megállapodást kötött, és mindketten eltávolították a rakétákat.
Putyin 2021 decemberében és 2022 februárjában tett diplomáciai erőfeszítéseit a kölcsönös biztonsági megállapodás érdekében Washington, a NATO és az EU hidegen hagyta. A súlyos háború kitörésének közeledtével Biden még mindig nem találkozott Putyinnal.
Ehelyett Biden ellenségeskedést váltott ki azzal, hogy Putyint az új Hitlernek nevezte. Ez példátlan szintű vagy felelőtlen felelőtlenség.
Az előttünk álló kérdés a következő: Vajon Putyin továbbra is elfogadja-e a provokációkat abban a reményben, hogy a novemberi választásokon bekövetkező washingtoni rendszerváltás lehetővé teszi a Nyugat számára, hogy észhez térjen, vagy
Vučić szerb elnöknek igaza van abban, hogy a vonat elhagyta az állomást?
Mivel a nyugati világból hiányzik az igazmondó média, az embereket az "orosz fenyegetéssel" lehet befolyásolni.
Még ha az emberek felismerik is, hogy a fenyegetés a Washington által Oroszországra gyakorolt nyomás, az emberek tehetetlenek a kormányzati politika befolyásolására.
A nyugati kormányok körében a közvéleményt manipulálni kell, nem pedig meghallgatni.
Úgy vélem, a Nyugat meggyőzte Putyint arról, hogy a Nyugat háborút akar. Még Putyinnak sincs végtelen türelme. Ahelyett, hogy felismerné a veszélyes helyzetet, és leülne Putyinnal, hogy hatástalanítsa a helyzetet,
a Nyugat meggyújtja a gyújtózsinórt.
Hányadik háborús félelemkeltő hírt olvassuk?! Úgy lesz itt nukleáris háború, mint a hidegháborús évtizedekben. Rettegjetek csak, agyhalott választópolgárok! Meg is érdemlitek.