Cser Ferenc: A dolgok nem egészen úgy alakultak, ahogy azt a nagyokosok eltervezték
Tisztelt Olvasó!
Csak kapkodom a fejem. Hogy is van ez? „Csakis az oltás fékezi meg a járványt!” „Vagy beoltatod magad, vagy meghalsz!” „A beoltatlanok terjesztik a járványt!” És így tovább...
Ez a hivatalos hang – a kormányzó hatalom és a tömegmédia hangja egyaránt. Nemcsak itthon, de pl. Ausztráliában is, ahol élek, meg ahogy látom a sajtóhírekben, Európa-szerte is sok helyen.
Igen. A megbetegedések száma egyre csak nő.
Pl. Ausztrália Új-Délvelsz nevű államában tegnap már 21151 új fertőzöttet, pontosabban: új megfertőződést találtak. Ugye, ez mind annak az alig 4 %-nyi be nem oltottnak köszönhető, aki ebben 8,18 millió lakosú államban él. A legutóbbi híradások szerint ebben az államban a teljesen beoltottak a 12 év felettiek 94 %-át meghaladják, a be nem oltottak aránya kisebb mint 4%..
Miután lecsendesedett a téli/tavaszi járványidény fertőzéshulláma, az omikron érkeztével megugrott a megbetegedések száma. Annak ellenére, hogy Ausztrália lakossága európai átlaghoz képest is szinte teljesen átoltott. Az oltások szinte kivétel nélkül Pfizer ill Moderna oltóanyaggal történtek. A kezdetben használt AstraZeneka később erősen háttérbe szorult. JohnsonJohnson oltóanyaggal is oltottak, de annak részaránya nem számottevő.
Az alábbi ábra szerint Ausztráliában az oltókampány gyakorlatilag júniusban indult el, majd november-decemberre elérte az ún. „nyájimmunitás” vélt határát. Ekkorra az ausztrál főváros körzetében a teljes átoltottság megközelítette a 100 %-ot. Csupán néhány ezer ember nem oltatta be magát.
A teljes lakosságra nézve is meghaladja a megkívánt feltételt az átoltottság. Megközelítette a 80 %-ot.
Új-Délvelszben az országos átlagot kissé meghaladó az átoltottság, és a július 3. december 30. skáláról létható, hogy ezt már szeptemberre elérték.
A korlátozásokat decemberre feloldották – és ekkor jött a meglepetés: a megbetegedések száma (pozitív PCR teszt) decemberben hirtelen emelkedni kezdett. Aztán átlépte a napi ezret (december 18-án már 1834 volt), majd hamarosan már 2000 felett járt, hogy aztán december 25-én már a 6000-es régióba jusson.
December 28-án aztán váratlanul megduplázódott, 11201 esetet rögzítettek. Majd 29-n már 12276-t, hogy 30-ra ez is megduplázódjon: 21151 pozitív teszteredmény született. (Igaz, közben volt egy kis baki: először 500, majd 4000 embernek adtak ki negatív eredményt, holott valójában pozitív volt a teszt.)
Nos, Tisztelt Olvasó: akkor mennyire véd a Pfizer/Moderna mRNS vakcina a megfertőződéstől? Igaz, a halálozás aránya nem éri el a fél %-ot sem, de mégsem nem nulla.
Mindezek az adatok pontosan alátámasztják Varga Domokos Györgynek a Szilaj Csikóban megjelent összefoglaló értékelését: Kovidtisztázó.
* * *
Nézem a világ-statisztikát. A WHO megfelelő honlapján kontinensenként, ill. országonkénti bontásban, naprakészen tanulmányozható. November 10-ei adatokkal már összeállítottam egy táblázatot. Most ezt a mai (december 30-31.) adatokkal felfrissítve közlöm alant.
Az adott honlapon nem csakezek az összegző adatok találhatók meg, hanem az éppen időszerű teljes átoltottság százalékosan, az egy heti átlagnak megfelelő napi új fertőződés és a halálesetek száma is. (Ez utóbbiakat nem gyűjtöttem ki.)
A táblázatba a korábbihoz képest fölvettem még Dél-Afrikai Unió, Szingapúr, Izrael és Ausztrália adatait.
Az első oszlopban az adott ország lakosságát adom meg, majd következik sorban az országban 2021. december 30-ig jelentett COVID-19 pozitív tesztek száma a lakosság számára vonatkoztatva, %-ban. Ezt követi az 1000 lakosra vonatkoztatott, COVID-19 miatt elhalálozottaknak tekintettek száma, végül megfertőződöttek arányában az elhalálozás %-ban kifejezve. A táblázat adatait ez utóbbi értékek szerint rendeztem sorba.
Az országonkénti adatokat azok együttes és átlag értékeivel zárom, majd külön szerepeltetem a kínai adatokat. Itt feltűnően kicsi mind a fertőződések száma, mind a halálozásé, bár a megfertőződöttek elhalálozása arány itt a legnagyobb (nem számítva a kicsiny Izlandot, ahol ez a viszonylag nagy szám valójában nagyon kevés embert jelent).
Ebben a sorrendben Ausztrália meglehetősen hátul foglal helyet.
Az egész földkerekségre vonatkozóan a megfertőződöttek 1,92 %-át nyilvánították COVID-19 halottnak. A táblázat törzsében szereplő országok átlaga ebben a vonatkozásban1,82 %. Az átlagnál jóval kisebb halálozással találkozunk Európa hidegebb régióiban, Törökországban és Izraelben szintén, és messze a legkisebb értékkel Szingapúrban.
A 2 % feletti halálozási arányok mindenképp átlagon felettiek. Átlagosnak tekinthető Horvátország, Görögország és Szlovénia halálozási aránya. Felettük van: Argentína, Lengyelország, Ukrajna, Dél-Afrikai Unió, Brazília, Oroszország Magyarország, Olaszország, Románia és Bulgária. Izland adata kilóg, nem jellemző.
Vajon miért nagyobb ezekben az országokban a COVID-19 halálozási arány? Ahogy nézem a jelenleg felfutó hullámot, abban a halálozási arány még ennél, a két éves átlagnál is sokkal nagyobb: immár kétszeres, háromszoros. Miért?
Az átlagot meghaladó halálozási aránnyal rendelkező országok átoltottsága vegyes. Argentínában 70, 6%, Lengyelországban 55 %. Ukrajnában 29,6 % Olaszországban73,9 %. Dél-Afrikai Unióban 26,6 %, Brazíliában 66,9 %. Oroszországban 43,6 %, Magyarországon 60,3%. Olaszországban 73,9 %, Romániában 40,1 % és Bulgáriában 27,0 %. Ezekből messze menő következtetésre nem juthatunk, hacsak nem hasonlítjuk az adatokat korábbi, az oltásokat megelőzőekhez.
Egyértelmű, hogy Magyarországon a fajlagos halálozás az oltással párhuzamosan megnövekedett: az új megbetegedésekkel párhuzamosan az elhalálozás mértékéről van szó.
Érdemes még összevetni az egész földgolyóra vonatkozó fertőződések és halálozás diagramját.
Felül a fertőződés, alatta az ahhoz tartozó halálozások alakulása látható.
A halálozási görbe csak nagy vonalakban követi a megfertőződését, általában késik.
A jelenleg növekvő fertőződés növekvő jellegéhez meg éppen csökkenő halálozás tartozik. Föltehetően ez az omikron kevésbé gyilkos voltának köszönhető. Mégis, a hozzá kapcsolódó hiszti immár az eredeti időkét kezdi verni.
Érdekes a kontinensenkénti felbontás is. A megfertőződés mértéke nem arányosan oszlik el a kontinensek között. A decemberi csúcsok Európát és Amerikát jellemzik, a márciusiak Dél-Kelet Ázsiát.
A WHO adatai szerint 18 különböző oltóanyaggal igyekeztek a járvány terjedését megállítani – mindez ideig sikertelenül. A leggyakrabban alkalmazott „vakcinák” világrészek között eloszlását láthatjuk a következő ábrán:
A különbségek jellegzetesek. Mindenképp uralkodó a Pfizer. A Szputnyik V. csak néhány, egyébként zömmel kínai oltóanyagot alkalmazó területre jutott el: nem ismerték el Nyugaton!
Nem véletlenül. Konkurenciát jelentett volna.
Tisztelt Olvasó!
Mindezek az adatok jól illeszkednek Varga Domokos György végkövetkeztetéseihez, azokat támogatják. Ennek lényege, hogy
a COVID-19 valóban egy az emberiség elleni hadművelet, amelynek stratégiáját már korábban fölfektették, csak a dolgok nem egészen úgy alakultak, ahogy azt a nagyokosok eltervezték.
Éppen ezért nekünk, a mezítlábas embereknek az egészre nem úgy kell tekintenünk, mint egy megváltoztathatatlan sorscsapásra – még ha valóban sorscsapásként is jelentkezik az egész –, hanem a magunk területén föl kell vennünk a kesztyűt, és másokat tájékoztatva, azokat bevonva védeni elemi létérdekeinket.
Hozzászólások