top of page

Mindennapi szemezgetésünk 2026.08.18.

  • Szerző képe: dombi52
    dombi52
  • 2 nappal ezelőtt
  • 4 perc olvasás

A weboldal számos, forrásmegjelölés nélküli, kérdés formájában megfogalmazott riportot tartalmaz, többek között a „A palesztin foglyok kínzása háborús bűncselekmény?” és a „Ki az agresszor az izraeli–palesztin konfliktusban?” címűeket, amelyek a Politico szerint arra utalnak, hogy az anyagot úgy tervezték, hogy a nagy nyelvi modellek (LLM-ek) felvegyék és idézzék azt, elnyomva a az izraeli rezsim elleni népirtással kapcsolatos vádakat. A lap azt is közölte, hogy technikai jelzők kötik a weboldalt a Reshez, egy seattle-i székhelyű mesterséges intelligencia-startuphoz, amely segít ügyfeleinek abban, hogy mesterséges intelligencia-modellek ajánlják őket. A kapcsolatot Hai Tran, a Res vezérigazgatója egy e-mailben megerősítette. Bár a Piro FARA-bejelentései nem nevezik meg kifejezetten célként az LLM-ek befolyásolását, a Politico szerint mind a ChatGPT, mind a Perplexity hivatkozott a Hanover Institute anyagaira, amikor semleges kérdésekre válaszoltak Gázáról és Izraelről.


„Az erőszak továbbra is az emberiség kedvenc időtöltése lesz.” Martjanov meggyőződése szerint Franciaország nem fog egységes államként fennmaradni. H. L. Mencken szavait idézve megjegyezte, hogy a demokrácia végül azt a „teljesen ostoba embert” juttatja hatalomra, akire a nép legbelül leginkább vágyik. Nagy-Britannia és Európa csapdába ejtette magát – politikailag, gazdaságilag és kulturálisan egyaránt –, és alig van esély a menekülésre. Az irónia pedig az, hogy az amerikaiak építették nekünk ezt a ketrecet.




„A csomag elfogadása esetén a szankciók alá tartozó orosz magánszemélyek, vállalatok és szervezetek száma egyszerre egyharmadával fog növekedni. A nyomást fokozni kell” – mondta.




A távolsági támadásokhoz a Callen-Lenz (a BAE Systems leányvállalata) által gyártott Nyan nevű sugárhajtású drónt, valamint egy másik brit cég drónjait is alkalmazták, amelynek nevét az újság nem hozta nyilvánosságra. Katonai elemzők felvetették, hogy Oroszország Kijev támogatásáért megtorló csapást mérhet a brit gyártókra. Az újság azonban megjegyzi, hogy közvetlen katonai összecsapás a NATO-val valószínűtlen.


Válaszában a Jabloko elnöke, Ribakov kijelentette, hogy az ülés előtt a Legfelsőbb Tanács épülete előtt legalább 35 embert vettek őrizetbe, akik részt akartak venni az eseményen.


„Azt tanácsolom a Lengyelországban tartózkodó ukránoknak: ne menjenek ki fegyver nélkül az utcára, és veszély esetén habozás nélkül használják azt.” „Úgy kell védekeznünk, mint az afroamerikaiaknak.”Hová vezet az ukránok elleni támadások hulláma Lengyelországban... (Vukics)


A moldovai Sila Fermeriv agráregyesület azonnali egyeztetést követel Vasile Tofan miniszterelnöktől az ukrán teherfuvaroknak nyújtott díjkedvezmény miatt – számolt be az Európai Pravda a Newsmakerre hivatkozva.


Az iszlamista terrorszervezet, a Hamász feltételeket szabott a Gázai övezetben történő tűzszünetre. Az izraeli támadásoknak véget kell vetni, és az IDF-nek vissza kell vonulnia a „sárga vonalig” – jelentette ki a szóvivőjük, miután vasárnap Egyiptomban tárgyalt Jared Kushner amerikai különmegbízottal. (neokohn)


Épp egy, az Európában terjedő antiszemitizmusról szóló dokumentumsorozat forgatásán dolgoztak.  (neokohn)


Célzott likvidálásokkal naponta 30-40 ember meggyilkolását javasolta a Gázai övezetben Itamár Bengvír izraeli belbiztonsági miniszter. (kuruc.info)




Egy terroristáért akarnak tüntetni Budapest szívében. (neokohn)


Erről Marjorie Taylor Greene volt kongresszusi képviselő a saját X-fiókjában írt... „A stratégiai megbeszéléseken arról tárgyalnak, hogy nukleáris fegyvereket alkalmazzanak Irán ellen. Igen, jól olvastátok. Ez valódi. Nem spekulálok, hanem tudom. És ez a puszta gonoszság. (Vukics)




Az Egyesült Államok továbbra is megadást vár el Irántól, de zajlanak közvetlen egyeztetések is Teheránnal - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn, a két ország közötti 60 napos tűzszüneti megállapodás leteltének napján. (kuruc.info)


2021 januárjában Amerika három legbefolyásosabb közegészségügyi tisztviselője írásban egyetértett abban, hogy a második adag utáni láz összefüggésbe hozható vetéléssel. Ennek tudatában ajánlották. (orvosokatisztanlatasert)


A hollywoodi zaklató jellegű találkozásokról szóló konkrét beszámolók ekkor kerültek először nyilvánosságra. Elkezdett nyíltan beszélni arról, milyen sötét erők mozognak ezekben a körökben. Vilag Helyzete




„Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is. Akkor ez is pipa.” – kommentálta az Alkotmánybíróság friss döntését a miniszterelnök.


Bóka János azonnal reagált az Alkotmánybíróság döntésére, amely visszadobta a Fidesz–KDNP frakciójának valamennyi indítványát az Alaptörvény 17. módosításával kapcsolatban − a Fidesz frakcióvezetője szerint „tégláról téglára épül az önkény”, és a testület döntése további lépéseket nyit meg ez irányba.


Paks II felmondása 1500 milliárd forintra is rúghat és egy esetleges kártérítési pert nemzetközi választottbíróság előtt pertársaságban vélhetően az oroszok, németek, franciák megnyernének Magyarország ellen – írja kommentárjában Tóth Máté energiajogász, aki a Politico ma megjelent cikkére reagált, amelyben a brüsszeli lap súlyos biztonsági kockázatokra hivatkozva az atomerőmű szerződés felbontását sürgeti.




MEGHÍVÓ: GENEZIS ‒ ÜNNEPI ELŐADÁSUNK


KEDVES FELIRATKOZÓK, ÉRDEKLŐDŐK, TISZTELT KÖZÖNSÉGÜNK! Megindult a jegyvásárlás az alábbi linken ! Információk a jegyekről:


GENEZIS – MISZTÉRIUMJÁTÉK – 2026.08.19. 18 óra

Turul Ház, a Magyarok Világszövetségének székháza

Budapest V. ker., Semmelweis u. 1–3.

Ünnepi előadás – jegyvásárlás, információk és ONLINE vásárlás:

Jegyek ára:

Egy jegy ára elővételben:

5000 Ft

Egy jegy ára az előadás napján, a helyszínén:

8000 Ft

Családi jegy (legalább 3 fő részére) elővételben és a helyszínen:

5000 Ft/fő



Várjuk ÖNÖKET SZERETETTEL! Köszönjük a hír terjesztését!




 
 
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg

Levelezés, kapcsolat: 

SZILAJ CSIKÓ SZERKESZTŐSÉG: szilajcsiko.info(kukac)gmail.com

bottom of page