top of page

Vukics Ferenc válogatása a nemzetközi sajtóból (42)













Halott szavazók, hamis személyi igazolványok – Németország és Spanyolország választási csalási botrányokkal szembesül


A Jó Kormányzás Unió elnöke ragaszkodik ahhoz, hogy nem elszigetelt hibákról van szó, hanem egy szándékos stratégiáról, amelynek célja az AfD-hez hasonló új pártok elhallgattatása.


Németországot és Spanyolországot súlyos választási botrányok rázkódtatják, amelyek megingatták a közvélemény bizalmát a demokratikus intézményekben, mivel a csalás, a szavazatvásárlás és a rendszeres szabálytalanságok gyanúja komoly kérdéseket vet fel a legutóbbi választások tisztaságával kapcsolatban.


Németországban Marcel Luthe, a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) volt tagja és a Jó Kormányzás Unió elnöke által benyújtott 80 oldalas hivatalos panasz politikai vihart kavart, amikor feltárta a 2025 februárjában tartott szövetségi választásokon történt rendszeres szabálytalanságokat.

A több mint 200 dokumentummal alátámasztott panaszt a Bundestag választási felülvizsgálati bizottságához nyújtották be, és azt állítják, hogy a választási rendszert „terv szerint szabotálták” – írja a Berliner Zeitung.

A legmegdöbbentőbb leleplezések között szerepel az az állítás, hogy

legalább 2,5 millió elhunyt személy maradt a választói névjegyzékben.

Luthe szerint ez lehetővé tette, hogy halottak nevében is leadjanak szavazatokat – ez a probléma állítólag a korábbi választásokon is felmerült. 


Ráadásul sok szavazóhelyiségben nem kérték a választóktól, hogy mutassák be hivatalos fényképes igazolványukat.

Stuttgartban például a választási tisztviselőket arra utasították, hogy csak a szavazási értesítést fogadják el megfelelő azonosítóként – egy könnyen hamisítható dokumentumot. Ez a gyakorlat közvetlenül ellentétes a német választási törvényekkel,

amelyek a legtöbb esetben előírják a személyazonosság megfelelő ellenőrzését.


A problémák ezzel nem értek véget.

Számos polgár jelentette, hogy megtagadták tőlük a szavazati jogot, mert valaki már leadta a szavazatát a nevükben. 

Frankfurt közelében, Bad Kreuznachban több szavazólap volt, mint amennyi regisztrált választópolgár, ami további gyanút keltett. Luthe azt is állítja, hogy több ezer külföldön élő német állampolgár nem kapta meg idejében a szavazási dokumentumait, annak ellenére, hogy megfelelően bejelentkeztek.


Szerinte ezek a szavazók általában elutasítják a hagyományos pártokat, így kizárásuk előnyös lehetett a szociáldemokraták és a zöldek kormánykoalíciójának. Az egész választási folyamatot „komédiának” nevezte, és követelte, hogy az összes szavazókör nyilvántartását tegyék közzé, hogy teljes ellenőrzés lehessen.

Ragaszkodik ahhoz is, hogy nem elszigetelt hibákról van szó, hanem egy szándékos stratégiáról, amelynek célja a hatalomban lévő erők előnyben részesítése

és az olyan új pártok elhallgattatása, mint Sahra Wagenknecht BSW-je – amely mindössze 10 000 szavazattal maradt el a 5%-os parlamenti küszöbtől – és az Alternatív Németországért (AfD) párt, amely jelentős kihívást jelent a politikai status quo számára.

Spanyolországban eközben a Guardia Civil több, a kormányzó Szocialista Munkáspárthoz (PSOE) köthető szavazatvásárlási ügyet derített fel, amelyek a korábbi helyi választásokra nyúlnak vissza. 

Mojácarban, Andalúzia déli részén fekvő városban két PSOE-jelöltet tartóztattak le, mert állítólag pénzt és állami állást ajánlottak latin-amerikai bevándorlóknak cserébe a szavazataikért.


Az összegek 100 és 200 euró között mozogtak szavazatonként. Egyes esetekben a helyi önkormányzatnál való alkalmazást is felajánlották a támogatásért cserébe. A letartóztatások a 2023-as önkormányzati választások előtt néhány nappal történtek.


Még botrányosabb eset történt Albudeite-ben, Murcia régióban, ahol

a szocialista polgármesterjelöltet tizenkét másik személlyel együtt letartóztatták hasonló művelet szervezése miatt. A nyomozás kiderítette, hogy kényszerrel és személyazonosság-hamisítással manipulálták a levélben leadott szavazatokat, ami közvetlenül veszélyeztette a választási eredmények legitimitását.

Ezek a gyakorlatok korántsem anekdotikusak, hanem komolyan aláássák a rendszerbe vetett bizalmat, és megerősítik azt a egyre terjedő véleményt, hogy egyes pártok hajlandóak törvényt szegni a hatalom megtartása érdekében.


A németországi és spanyolországi botrányok újra felvetik a választási folyamat integritásának védelmével kapcsolatos fontos vitát, amelynek célja, hogy megakadályozzák azokat, akik egyre inkább hajlandóak megsérteni a szabályokat a hatalom megtartása érdekében.

 

Javier Villamor spanyol újságíró és elemző. Brüsszelben él, és az europeanconservative.com oldalon ír a NATO-ról és az EU-ról.

 

2 Comments


Guest
5 napja

Azért annak van némi diszkrét bája, hogy lassan minden piszlicsáré ügyet csak többlépcsős digitális azonosítóval lehet elintézni, sőt, a későbbiekben még az internet puszta használatát is ahhoz akarják kötni.

Ugyanakkor a legfontosabb közjogi aktushoz, a választásokhoz nem kérnek semmilyen igazolványt?! Mint pl. az illegális bevándorlóktól, akik egész választásokat dönthetnek el?

2020-ban már láttuk az amerikai elnökválasztáskor, hogy hová vezet, ha az egész szavazási cirkusz csaláson és manipuláción alapul. Egy demens és inkontinens zombi került az elnöki székbe az egész világ döbbenetére, akinek a nevében a neokon-cionista lobbi az atomháború szélére taszította a bolygót.

Úgy tűnik, a háttérhatalom már semmilyen törvénytelenségtől nem riad vissza, hogy megakadályozza a józan erők hatalomra kerülését.


Like

Kritikus
7 napja

És kis hazánkban?

Nem, itt lehetetlenség választási csalást elkövetni!

Like
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page