top of page
szilajcsiko

Vukics Ferenc: A tudatlanság tudatos művelése – Fauci háborúja a tudomány ellen (a cikk frissítve!)







I.

Időszerű idézetek Thomas Harringtontól A tudatlanság tudatos műveléséről (The Conscious Cultivation of Ignorance) – megjegyzések nélkül.




„Az intézményesült elitek legújabb trükkje ebben a szappanoperában, amely a valóság friss, alulról jövő interpretációinak megfékezésére irányul, az, hogy a tudományt, amelyet a dogmák megvetése határoz meg, az autoriter előírások merev kánonjává alakítja, amely nem engedi meg a párbeszédet vagy a különvéleményt.”  
„Mi van akkor, ha kiderül, hogy a tudatlanság létrehozása ugyanolyan alapvető és állandó része az életnek, mint a tudás előállítása, ráadásul az azt generáló folyamatoknak könnyen azonosítható struktúrái és mintái vannak?    Ha igen, nem kellene alaposabban tanulmányoznunk?
Ezt a területet Robert Proctor antropológus 'agnotológiának' nevezi, míg mások pedig egyszerűen 'a tudatlanság tanulmányozásának'. Az új terület számos tematikus irányvonalat tartalmaz. Számomra a legérdekesebb ezek közül, amellyel maga Proctor is foglalkozott: a politikailag és gazdaságilag erős érdekcsoportok milyen tudatosan termelik újra a tudatlanságot a lakosság körében. Ezt részletesen bizonyítja az emberek viselkedésével foglakozó részletes tanulmányában.”
 „Ennek az új játéknak lényeges eleme, hogy bemutassa a hatalmasok által magának a tudománynak a megtestesüléseként kiválasztott nagyon kis számú tudós véleményét, és megszabadítsa ezeket a nem választott mandarinokat attól a lehetetlen igénytől, hogy valaha is igazolniuk kell gondolataikat és cselekedeteiket egy vita kontextusában. A tudatlanság szítása a természetes immunitásról ilyen. Tekintettel az érintettek potenciálisan nagy számára, a Covid-jelenség egyik legfontosabb része a természetes immunitás kérdése. Közegészségügyi tisztviselőink közel két éve használták a klasszikus tudatlanságra késztető eszközeit – 'Valóban nem tudjuk' és 'még mindig nincs elég információnk' –, hogy elkerüljék a nyilvános vitát a probléma kapcsán. Ez, mintha az immunológia egyik legalapvetőbb törvénye – miszerint a vírus leküzdése szinte mindig tartós immunitást eredményez – hirtelen kizárt lett volna, amikor pedig egy jól ismert és jól tanulmányozott víruscsalád egy adott változatának kezeléséről volt csupán szó.”
 

II.

A Great Barrington Nyilatkozat három fő aláíróját – Sunetra Gupt-t (Oxford), Martin Kulldorff-ot (Harvard) és Jay Bhattacharya-t (Stanford) orvosok, a tudósok, a közegészségügyi dolgozók ezrei követték. Ekkor mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy, ha a közegészségügy és a járványtan területeinek három vezető tudósa felszólalt a korlátozások és a Covi-kezelések ellen, akkor arra mindenki oda fog figyelni.

Néhány nap múlva a szerzőket gonosz, meggondolatlan embereknek nevezték, és eretnekként kezelték őket.

Mindez meglehetősen megdöbbentő volt, tekintve, mivel a nyilatkozat csak olyan tényeket sorolt fel, amelyeket mindenki ugyanígy gondolt a szakmai körökben az év elején. Csupán a tudományon és a tapasztalatokon alapuló konszenzust összegezték. A Great Barrington Nyilatkozat ennyi volt semmi több.

Még 2020. március 2-án 850 tudós írt egy levelet a Fehér Háznak, amelyben figyelmeztetett a bezárásokra és az utazási korlátozások súlyos veszélyeire. A Yale Egyetem a támogatásáról biztosította a tudósokat. Ez az egész olyan volt, mint a Great Barrington Nyilatkozat első tervezete.

Ugyanazon a napon Fauci még azt mondta a Washington Post riporterének: „A járvány fokozatosan csökkenni fog, és oltás nélkül magától megáll.”

Phil Magness történész feldolgozta a járvány időszakának legfontosabb történéseit. Az általa összegyűjtött anyagokban olyan e-mailek is szerepelnek, amelyekből kiderül, hogy a nyilatkozat aláíróit a politika legfelsőbb szintjéről támadták.

A több tízezer egészségügyi szakember és tudós ellen indítottak támadást a politikai vezetők kezdeményezésére, mert kiálltak az évtizedes tudományos tapasztalatok mellett. A támadások alapját nem tudományos cikkek képezték.

Az elmúlt másfél év valójában nem a tudományról szólt, hanem a hatalom alattomos támadásáról a tudomány képviselői ellen.

Olyan emberek oktatták ki a társaikat „hibás nézeteikről”, akik alá olyan emberek adtak lovat, akik semmilyen szinten nem voltak kompetensek a járványkezelésben.

Így fordult elő, hogy aki a hiteles szakemberek véleményét hangoztatta, az lett a „tudománytagadó tökfilkó”, ellenben az lett a „művelt és felelősségteljes ember”, aki politikai szerencselovagok hülyeségeit mantrázta.

(a cikk kibővítve: 2022. 02. 19., 18:33)

 

Forrás:

 

Kapcsolódó írásunk:
























342 megtekintés

コメント


legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page