top of page

Vukics Ferenc: Ki a felelős? – Ezrek életét menthette volna meg a magyar felfedezés!





Immáron az ausztrálok klinikai vizsgálatai is azt mutatják, hogy a már régóta engedélyezett, heparin tartalmú gyógyszerekkel javíthatóak a COVID-19 tünetei. Dr. Letoha Tamás kutatóorvos már másfél évvel ezelőtt jelezte, hogy a heparin nagyon hatékony lehet a Covid-ban szenvedő betegek ellátása során. Szegedi kutatótársaival megállapításaikat 2021. április 21-én egy tanulmányban is megjelentették.

Ha akkor legalább idehaza figyelembe veszik a véleményüket, akkor több ezer embert (világszinten több százezret) menthettek volna meg. Itt volt a megoldás, de nem használtuk, mert a magyar egészségügy képtelen felismerni a saját humán erőforrásából származó eredményeket. A feladatai ellátására ez egy alkalmatlan struktúra.

Mint korábban már említettem, a dr. Lehotáról január 5-én írt cikkem után többen megkerestek, hogy figyelmeztessenek: a magyar tudós teljes tévedésben van, semmi sem igazolja nézeteit, ezért ne állítsam be úgy a módszerét, mintha az tudományosan igazolt volna.

Aztán néhány nap múlva az amerikai egészségügyi hatóságok elismerték a módszer létjogosultságát. Most pedig az angol és ausztrál orvosok is megkezdték az alkalmazását.

Letoha és nővére (aki az antikoagulációs terápia alkalmazásával 25%-ra csökkentette a súlyos COVID-betegek halálozását) tavaly áprilisban tette közzé a heparin szerepével kapcsolatos kutatását (Eljárás SARS-CoV-2 koronavírus fertõzés gátlására syndecanokon keresztül). Azonnal lejárató cikkek jelentek meg róla. Hamar kiderült, hogy mennyi irigye van a saját kollégái között. Később Kemenesi Gábor pécsi virológus egyenesen oltástagadónak nevezte a neves kutatót.


„Az egyik a félelem ettől a szokatlan kihívástól, a másik pedig a tudatlanság, amely olyan vírustagadó posztok formájában akadályozza a vírus leküzdését, mint a nemrég megjelent Letoha-interjú. Kérek mindenkit, hogy se a félelemnek, se pedig a Letoha/Gődény/stb.-féle álszakértői megnyilvánulásoknak ne engedjen – mindkettő ellenszere pedig a tudományos tudás keresése, megértése és követése.”


Dr. Letoha a heparin-ügyről:


„A modern orvostudományban, amikor egy betegség kiváltó oka bizonyítást nyer, a szakemberek mindenfajta molekuláris technikák igénybevételével elkezdik elemezni a betegséget kiváltó molekula kölcsönható partnereit. Ezen ún. szerkezet-hatás elemzések célja olyan gátló vegyületek feltérképezése, amelyek a betegséget kiváltó ágenshez célzottan kötődve képesek megszakítani a betegség patológiás lefolyását. Ezt a folyamatot nevezzük racionális gyógyszerfejlesztésnek.”


„Szerencsére a SARS-CoV-2 vírusnál sokkal egyszerűbb volt a helyzet: a vírus tüskefehérje S1 alegysége (ami egyébként felelős az emberi sejtekhez való kötődésért) tartalmaz egy evolúciósan konzervált, azaz az emberi szervezetben is megtalálható, ún. heparin-kötő szekvenciát (balra). Amiből, ugye, logikusan következne, hogy a vírus molekuláris felépítésének nyilvánosságra kerülésével a tüskefehérje-szekvenciát feltérképező szakemberek kórusban elkezdtek a véralvadás-gátlásra már évtizedek óta biztonsággal alkalmazott heparinért kiáltani.”


Mégsem ez történt. És bár egy maroknyi szakember, köztük molekuláris biológusok, farmakológusok és klinikusok valóban ezt tették, a magukat szakmai szervezetnek csúfoló gittegyletek mereven elzárkóztak a heparin-származékok használatának népszerűsítésétől.”


„Még egyszer: egy heparin-kötő szekvenciát tartalmazó, a halálnál is halálosabbnak kikiáltott vírus ellen a szakmai szervezetek a napokig tartó tesztek mellett a citromos teát, C-vitamint és az emberéleteket tönkretevő karantént javasolták, mint szerintük tudományosan megalapozott és racionálisan célzott antivirális eljárást.”


„És mint ahogy a mi vizsgálatainkat sem lehetett vég nélkül eltitkolni, úgy a betegágy mellett dolgozó és a betegek érdekeit is felvállaló orvosoknak sem lehetett megtiltani, hogy heparint alkalmazzanak egy heparin-kötő szekvenciát tartalmazó, a betegek halálát valójában a tüdő mikroerekben kiváltott vérrögképződés miatt okozó vírus ellen (jobbra). És mivel a heparin-származékokat a gyógyászatban évtizedek óta alkalmazzák, még azt sem lehet rájuk sütni, mint egyéb állatgyógyászati szerekre. Azaz, hogy lógyógyszerek lennének.”


„De a heparin-származékokkal van egy nagyon nagy probléma: a világ legolcsóbb gyógyszerei közé tartoznak.”


Később még elkeseredettebben nyilatkozott:


„Amióta végignézem, hogy egy általunk 15 éve vizsgált heparin-kötő szekvenciát tartalmazó vírus ellen a 'szakértők', az őket futtató politikusokkal együttműködésben a citromos teát, a karantént, a lezárásokat és a Miatyánkot promótálják mint tudományosan megalapozott (?!) vírusellenes eljárásokat, rájöttem, 2 lehetőségem van: 1) beleőrülök vagy 2) megfelelő távolságtartással és szarkazmussal kezelem az egészet. A másodikat választottam. Aki a fenti ismeretek birtokában még hitelt ad a hullagyártásban és -gyalázásban kimagasló sikereket elérő 'szakértőknek', az meg is érdemli. Komolyan.”


Aztán az amerikai NIH (National Institutes of Health) a heparin-származékok használatán alapuló vérrögképződés-gátlást (ún. antikoaguláns profilaxist) beemelte a kórházi ápolásra szoruló COVID-19 betegek hivatalos ellátási protokolljába. Ekkor kezdték „felfedezni” a magyar médiában, hogy vannak valódi szakemberek is az immunológia és a gyógyszerfejlesztés területén.

Most éppen az ausztráloknál döbbentek arra (Cser Ferenc hívta fel rá a figyelmünket), hogy egy olcsó és széles körben elérhető vérhígító gyógyszer komoly túlélési a COVID-19-betegek kezelésére a légzés javításával.

Az ausztrálok a British Journal of Clinical Pharmacology folyóiratban tegnap közzétett kutatási eredmények alapján döbbentek rá erre a tényre. A tanulmány társszerzői az Ausztrál Nemzeti Egyetem és a londoni King's College tudósai voltak, s eredményeik egy olyan klinikai vizsgálaton alapulnak, amelyben heparint használtak 98 COVID-19-cel diagnosztizált beteg kezelésére.

A kísérlet során kiderült, hogy a betegek 70 százalékánál javult a légzés és az oxigénszint, miután heparint lélegeztettek be velük és látványosan javult az állapotuk.

„A kutatók szerint a 98 beteg bevonásával végzett klinikai vizsgálatuk szerint a heparin felhasználható a COVID-19-betegek állapotának javítására. Most egy nagyobb, randomizált vizsgálatot fognak lefolytatni a világ kórházaiban.”

Legalább nyolc hónapot (ha nem többet) vesztett az emberiség! Hiába írta nemrégiben a Mandiner, hogy „Magyar kutatók felfedezése mentheti meg a delta variáns által megfertőzött betegeket”, amikor ez már eső után köpönyeg.

Ha Letoháék szava csak egy kicsit is számított volna, akkor már a delta-hullám előtt rendelkezésünkre állhattak volna azok az eredmények, amelyek alapján ezrek életét lehetett volna megmenteni.

Tudom, hogy a tudományban nem szeretik a kemény kijelentéseket, de én azt gondolom, hogy ez mellett nem mehetünk el szó nélkül. Ki a felelős ezért? Ki most „az illetékes elvtárs”?

Van Haren professzor, aki egyben a sydney-i St George kórház intenzív osztályának igazgatója is, azt mondta, hogy a tanulmány eredményei azt jelenthetik, hogy kevesebb COVID-19-beteg kerül az intenzív osztályra (ICU).

„A tudományban nincsenek varázsszerek. Ha ez a gyógyszer csak néhány beteget tart ki a kórházból, vagy távol tartja a betegeket az intenzív osztálytól, vagy megmenti a betegeket attól, hogy meghaljanak, vagy hosszú ideig lélegeztetőgépen maradjanak. .. az is fantasztikus eredmény. Továbbra is sürgősen szükség van a COVID-19 hatékony kezelésére, és kísérleteink korai eredményei azt mutatják, hogy az inhalációs heparin biztonságos és hatékony."

A heparint régóta használják vérhígítóként szív-, tüdő- és bizonyos erek betegségeinek kezelésére, és jellemzően intravénásan adják be. A kutatók azonban kifejlesztettek egy módszert a heparin inhalálására porlasztó segítségével. Véralvadásgátlóként is működik, így további előnye, hogy megakadályozza a vérrögképződést – ez egy ismert tüdőszövődmény a vírussal fertőzöttek és az oltottak számára is.

A tanulmány társszerzője, Clive Page professzor, a londoni King's College-ból azt mondta, hogy a heparin vírus- és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek megakadályozzák, hogy a vírus megfertőzze a sejteket – lényegében meggátolja a betegek megbetegedését.

„Az inhalált heparin vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek a koronavírus által a szervezet sejtjeibe való bejutáshoz használt tüskefehérjékhez kötődnek Az inhalált heparin hatékonyan megállítja a vírust a tüdő sejtjeinek megfertőzésében, és megakadályozhatja, hogy az emberek másoktól elkapják a vírust. Ez a gyógyszer már elérhető a kórházakban szerte a világon, és ez egy nagyon olcsó gyógyszer, ami lehetővé teszi a szegény országokban való alkalmazást is. A COVID-megbetggedésekre kifejlesztett kezelések némelyike nagyon drága, csak az ausztráliai és az USA-ban élők engedhetik meg maguknak ezeket a kezeléseket. Szóval úgy gondolom, hogy ez a gyógyszer áttörést jelenthet, különösen az alacsony és közepes jövedelmű országokban. A világon mindenhol elérhető.”

Vito Ferro docens, a Queenslandi Egyetem Kémiai és Molekuláris Biotudományi Karának munkatársa nem vett részt a vizsgálatban, de szerinte a kísérlet eredményei ígéretesnek tűnnek. Azt mondta, bár a heparint már a világjárvány korai szakaszában a COVID-19 lehetséges kezelési módjaként azonosították, a tudományos közösség csak most kezdte belátni hatékonyságának mértékét.

„Jól ismert, hogy a heparin vírusellenes hatással bír, évtizedek óta ismert, de nem igazán használták” – mondta Ferro professzor.

A heparinnal kapcsolatos egyik probléma a vérzés lehetősége volt, ha intravénásan adják be. A kutatócsoport azonban kiküszöbölte ezt a lehetséges mellékhatást azáltal, hogy megtalálta a módját a porlasztott heparin inhalálásával.

Ha a randomizált vizsgálat sikeres lesz, a heparint már néhány hónapon belül alkalmazni lehet a brit és az ausztrál kórházakban.

Megismétlem:


A szegedi kutatók megállapításaikat 2021. április 21-én egy tanulmányba is megjelentették. Ha akkor legalább idehaza figyelembe veszik a véleményüket, akkor több ezer embert (világszinten több százezret) menthettek volna meg. Itt volt a megoldás, de nem használtuk, mert a magyar egészségügy képtelen felismerni a saját humán erőforrásából származó eredményeket. A feladatai ellátására ez egy alkalmatlan struktúra.
Legalább nyolc hónapot (ha nem többet) vesztett az emberiség! Hiába írta nemrégiben a Mandiner, hogy „Magyar kutatók felfedezése mentheti meg a delta variáns által megfertőzött betegeket”, amikor ez már eső után köpönyeg. Már alig van deltás beteg! Ha Letoháék szava csak egy kicsit is számított volna, akkor már a delta-hullám előtt rendelkezésünkre állhattak volna azok az eredmények, amelyek alapján ezrek életét lehetett volna megmenteni. Tudom, hogy a tudományban nem szeretik a kemény kijelentéseket, de én azt gondolom, hogy ez mellett nem mehetünk el szó nélkül. Ki a felelős ezért? Ki most „az illetékes elvtárs”?

Szinte biztos vagyok, hogy Boldogkői és „celeb” társai fel sem fogják, hogy mit is cselekedtek.

 

Forrás:












558 megtekintés
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page